RumRock Blend III - Brno

Datum konání

26/06/2020    
19:00 - 23:00

Místo

Excellence Cigar Club Brno
Lazaretní 902/6, Brno, Česko, 61500, Jihomoravský kraj

Typ události

Už delší dobu sledují sympatický růst rumové komunity. Od rumových fanoušků, nadšenců, barmanů a barů, přes zástupce značek, distributorů, zájemců i investiční rum, rumových puristů, brand ambasadorů až obyčejné lidi, kterým rum prostě chutná nebo opravdové rumové odborníky. Jen v rumové skupině Rum CZ SK je nás více než 3 000 a stále to číslo stoupá. Existují ale i další skupiny jako Tipy na rumové akce, degustace nebo Rum a vše kolem něj, které mají další stovky rumových fanoušků.

Chyběla mi, a i mnohým z vás, nějaká forma setkávání. Ti odvážnější z nás, kteří nejsou tolik introvertní:-), jsme se začali potkávat v barech, na degustacích, rumfestech nebo při výměnách lahví nebo společných nákupech ze zahraničí. Jako zakladatel RumRocku jsem si řekl, že možná chybělo něco víc.

V září 2019se v Praze zrodil RumRock Blend, tedy první pokus o seriál setkání rumové komunity, který se odehrával ve se skvělém rumovém barem La Casa de La Havana vieja. Druhé setkání proběhlo v Ostravě.  Tím ale nekončíme! Třetí setkání rumových fanoušku nás čeká v Brně v roce 2020.

Rumová akce jakou Brno nezažilo!

Na co se můžete těšit?

  • Na povídání o historii prvního českého rumu, který byl dovážen do Bukové v Jesenících.
  • Degustaci nejzajímavějších rumů z produkce Austrian Empire Navy včetně zajímavostí, co na trhu nepotkáte (cognac finish, oloroso finish, 30y, bilý jamajský rum a další).
  • Občerstvení a možnost pít rum, povídat si s přáteli a kouřit doutník.
  • Report z české výpravy na RumFest Jamajka a z exkurzí do Jamajských destilérií Long Pond, Hamden Estate. Worthy Park a Appleton a degustaci místních vzorků.

Program:

Startujeme v 19:00
19:00 – Co je zač Austrian Empire Navy + degustace: Artisanal White Rum,  AEN Solera 18y,  AEN Cognac finish, AEN Oloroso Finish,  AEN Maximus, AEN Anniversary. Provází David Kaiserlich, Pavel Ungr
20:00 – Úvod do tematiky doutníků a jejich párování povídání o doutnících a  degustace 1 doutníku.  Provází David Kaiserlich
21:00 Šokující novinky od značky Albert Michler a nečekané rumové vzorky! Provází David Kaiserlich
Pokud bude chuť a síla:
Referát u Rumfestu a destileriích na Jamajce a degustace jamajských rumů Jamaica Dark rum, Over-proof rum + překvapení z Jamajky. Provází Pavel Ungr.

Celou akci bude provázet neformální konzumace a povídání si nejen o rumech. Doufám, že se nás sejde co nejvíce (kapacita je JEN 20 míst)!

Zaujal jsme vás? To jsem rád. Přijměte tedy naše společné pozvání na RumRock III v Brně od 19:00 v soukromém klubu Excellence Cigar Club. Vstup na akci je podmíněný nákupem vstupenky níže. Máme jen 20 míst na celé Brno, takže neváhejte!


Prodej vstupenek zajišťuje aplikace SimpleTicket.cz.