Hodnocení

89 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Esterové, Suché rumy
Síla 48 %

V létě 2020 (květen/červen) David Kaiserlich z Albert Michler distillery začal vytvářet zcela úplně novou sérii autentických rumů – single cask edici (Albert Michler měl dříve jen rumy řady Espero (sladké převážně elixíry), Austrian Empire Navy a sérii základních rumů pro barmany a na míchání. Těchto rumů/sudů je 6 + 1 a rád bych vám je postupně na RumRocku představil. Dostali jsme společně s Pavlem Linhartem, zakladatelem skupiny Rum CZ SK 6 lahví (od každé jednu) a krom mne, ochutnají i všichni moderátoři skupiny Rum CZ SK. Podívejme se tedy na Barbados 2005:

Albert Michler 2005 Barbados Single Cask Collection – láhev, krabice i rum ve sklenici

Láhev a balení

Rum je v poměrně jednoduché tmavé lahvi s líbivou etiketou, každý rum z edice má svou barvu – tento je zelený – a to je i barva etikety a na něm zlatým písmem máte všechny dostupné informace.

Kartonová černá krabice, kombinovaná s barvou rumu, tedy oranžovou a zlatou. Proto pozor na dovoz, karton se snadno pomačká.

O rumu

Jedná se 48 % skoro 16. letý melasový rum z destilérie Foursquare destilován v kotlích (pot-still) na Barbadosu. Stařen byl v Karibiku 15. let (tropical aging) v sudech po bourbonu a pak ležel 9 měsíců ve Skotsku, kde byl i lahvován v roce 2020. Rum nebyl dochucován, ani dobarvován – nebylo do něj nic přidáváno. Jedná se o rum ze sudu č. 75 a jeho pouze 420 lahví.

Vůně a barva

Rum má krásnou zlatou barvu – až do medi. Ve vůni cítíte typickou vůni z Barbadosu, je to typická vůně Foursquare jak ji máme rádi. Nasládlost medu, citrónu a dřeva. Ve vůni lehounce štípe, je to velmi jemná a přesto intenzivní vůně.

Chuť rumu

Na jazyku medový, karamelový a dřevitý, pak se chuť proměňuje, do medu, vanilky a zázvoru a lehce oříškovo-čokoládovém závěru. Je to velmi příjemný rum z Barbadosu a překvapivě sladký rum, který se dobře pije. Charakter je velmi zapamatovatelný a nebezpečně pitelný.

Kdo ví, že mám rád Foursquare rumy, musí vědět, že tady budu spokojený – příjemný, charakteristická chuť, a rum který se zatraceně dobře pije. Určitě doporučuju!

Prodává se od ledna 2021 exkluzivně pouze na Alkohol.cz za 2 599 Kč.

Info o rumu

Výrobce Albert Michler, Foursquare
Typ Britský typ
Typ výroby Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Esterové, Suché rumy
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Krabice
Jedinečnost Single barrel
Síla 48 %
Staření a stáří 15y, Double aging, Sudy po bourbonu
Lokalita
Série Albert Michler Single Cask Collection
Láhev k recenzi dodal
David Kaiserlich, Albert Michler
Publikováno: 1. února 2021 Aktualizováno: 1. února 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Hlasů: 8

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články