Hodnocení

84 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Suché rumy
Síla 45 %

V létě 2020 (květen/červen) David Kaiserlich z Albert Michler distillery začal vytvářet zcela úplně novou sérii autentických rumů – single cask edici (Albert Michler měl dříve jen rumy řady Espero (sladké převážně elixíry), Austrian Empire Navy a sérii základních rumů pro barmany a na míchání. Těchto rumů/sudů je 6 + 1 a rád bych vám je postupně na RumRocku představil. Dostali jsme společně s Pavlem Linhartem, zakladatelem skupiny Rum CZ SK 6 lahví (od každé jednu) a krom mne, ochutnají i všichni moderátoři skupiny Rum CZ SK. Podívejme se tedy na Demeraru 2010:

Albert Michler 2010 Demerara Single Cask Collection – láhev, krabice i rum ve sklenici

Láhev a balení

Rum je v poměrně jednoduché tmavé lahvi s líbivou etiketou, každý rum z edice má svou barvu – tento je oranžovo-červený – a to je i barva etikety a na něm zlatým písmem máte všechny dostupné informace.

Kartonová černá krabice, kombinovaná s barvou rumu, tedy oranžovo-červenou a zlatou. Proto pozor na dovoz, karton se snadno pomačká.

O rumu

Jedná se 45 % 10. letý melasový rum z Diamond distillery z Guyany. Stařen byl v Karibiku 10. let (tropical aging) v sudech po bourbonu a pak ležel 8 měsíců ve Skotsku, kde byl i lahvován v roce 2020. Rum nebyl dochucován, ani dobarvován – nebylo do něj nic přidáváno. Jedná se o rum ze sudu č. 107 a jeho pouze 358 lahví.

Vůně a barva

Na 10 let v Karibiku je vůně docela jemná i barva je poměrně světlá – něco jako bezová šťáva. Ve vůni je cítit dřevo, samozřejmě alkohol (ale ne nepříjemně) a trochu citrusy. Vůně je opravdu velmi jemná. Nemůže vadit, mě by ale nevadilo, kdyby byla intenzivnější.

Chuť rumu

Na jazyku nasládlá a sladkost se vrací i v dlouhém závěru. Mezitím se vystřídá poměrně dost chutí – od dřeva, pomeranče, čokolády, karamelu a melasy. Kdo zná Demerary a rumy z Guyany, je jím to hodně podobné. Docela hřeje a nevadí mi relativně nízká %, ale více bychom věděli až při srovnání řekněme 50 – 55 -60 %. Osobně bych rád měl u této lahve trochu více charakteru, možná nějaký výraznější/speciální finiš.

Na první ochutnání bych řekl, že i bez něj je to dobrý rum, ale možná možná mu bude chybět trochu více sebevědomí a osobnosti. Pokud se to u rumu dá říci. Je to určitě rum spíše pro lidi, co mají napito více rumů, rádi zkouší a poznávají – na běžné pití moc není, leda tak pro opravdové rum geeky ?

Prodávat se od ledna 2021 exkluzivně pouze na Alkohol.cz za 1 699 Kč.

Info o rumu

Výrobce Albert Michler, Diamond Distillery
Typ Britský typ
Typ výroby Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Suché rumy
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Krabice
Jedinečnost Single barrel
Síla 45 %
Staření a stáří 10y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Série Albert Michler Single Cask Collection
Láhev k recenzi dodal
David Kaiserlich, Albert Michler
Publikováno: 11. prosince 2020 Aktualizováno: 24. ledna 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 2

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články