Na trh míří nová Don Papa Port Cask. Jedná se o limitovanou edici věnovanou odkazu epické plavby Fernãa de Magalhãese kolem světa a prvního přistání Španělů na Filipínách. Aa zároveň i od první cesty kolem světa uplynulo 500 let.

O rumu

Jedná o limitovanou edici, celkově bylo vydáno několik tisíc lahví. 40 % melasový rum zrál přímo na Filipínách nejprve dva roky v sudech po bourbonu a pak dalších pět let uložen do sudů po portském vínu.

Láhev a design

Láhev i etiketa je opět překrásná. Surrealistický design odráží příběh Magalhãesův, nástrahy
neznámých vod, kterým výprava musela čelit, i exotickou faunu a floru, se kterou se na Filipínách
členové posádky poprvé setkali. Je myslím krásnější než jiné lahve a tuby.

Měl jsem to štěstí, že jsme společně s lidmi z UPB, kteří se o značku starají (díky Evě Štěpánové a Františkovi Holečkovi za příležitost), mohl láhev ochutnat a tak vám přinést i aktuální fotky a postřehy.

Barva a vůně

Barva je nádherná, jde to tmavších tónů a perfektně sedí k celé lahvi. Vůně je strašně intenzivní – suché portské a dřevo tam cítíte v každém nádechu. Vůně je extrémně zajímavá, silná a bez jakýchkoliv komplikací.

Chuť rumu

Pokud znáte Don Papu, čekáte po této vůni nádech sladkosti. Ale omyl je pravdou. Rum není vůbec sladký. Podle informací co mám, není ani vůbec doslazovaný. Rum je v chuti ovocný, ale suchý a s velkým nádechem portského vína. Opravdoví machři ucítí lékořici, dub, hořkou čokoládu a cukr muscovado ve směsi s pikantními červenými pomeranči, zralými červenými bobulemi a čerstvou vanilkou.

Shrnutí

Přátelé pro mě obrovské překvapení. Já jsem se od rumu Don Papa odklonil a vlastně jsme se k této značce nevracel. drobné zaváhání pro mě byl Rye Cask, který mě překvapil a když jsme ochutnal Port Cask, byl jsem překvapen ještě více. Jasně, obecně mě sherry casky a port casky chutnají, ale tohle je fakt dobré pití. Takže pokud se ptáte na můj názor, ač jsme to nečekal, tenhle rum si určitě koupím. Don Papa ukazuje, že umí chutný rum a ne jen sladké lahve.

V česku bude v prodeji na Warehouse #1 od prosince za 2 200 Kč.

Info o rumu

Výrobce Don Papa
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné, Suché rumy
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Tuba
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří 7 y, Sudy po bourbonu, Sudy po portském
Lokalita
Publikováno: 17. září 2021 Aktualizováno: 17. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Hlasů: 16

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] Další recenzované Don Papa rumy zde na webu: Don Papa Baroko, Don Papa Masskara, Don Papa Sevillana Cask, Don Papa Port Cask. […]