Máme tu advent a s ním rumový kalendář. Tentokrát pokračujeme s novým českým rumovým kalendářem od Global Wines & Spirits. A to s férovou sladší klasikou – značkou Dos Maderas.

O rumu

Je to 100 % karibský statický stařený melasový rum se silou alkoholu 37,5 %, který je blend z Barbadosu a Guyany, který nejprve zraje 5 let v Karibiku v sudech z bílého amerického dubu. Jedná se o tzv. double aging, takže rum dozrává v Evropě ve vinařství Williams & Humbert ve španělské Andalusii v Jerezu pomocí solery, které trvá 5 roky a jsou použity sudy, ve kterých původně zrálo sladké sherry Don Guido z odrůdy Pedro Ximénez.

Dos Maderas P.X. 5+5 0,7l box

Jak mi chutnal?

Vůně je velmi příjemná násládlá, cítím kandované ovoce a vanilku. Barva není ani světlá, ani příliš tmavá, světle zlatavá. Naznačuje sladkou chuť. Chuť je tedy velmi sladká, spíše nasládlá s dřevitým až sušším závěrem. V chuti ucítíte opět kandované ovoce a suchost španělského sherry.

Rum mi nevadí, je to příjemné nenáročné pití s kamarády, kteří mají rádi sladší chutě, jako je třeba Don Papa.

Můžete se podívat i na online degustaci Martina Chvátala.

Info o rumu

Výrobce Dos Maderas
Typ Španělský typ
Typ výroby Melasa
Chutě Aromatické, Jemné, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří 8 y, Double aging, Sudy po sherry
Lokalita ,
Publikováno: 19. prosince 2021 Aktualizováno: 17. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články