Hodnocení

79 %
Lokalita
Chutě Jemné, Sladké
Síla 40 %

Tak dnešní rum je pro mne melancholická vzpomínka. Tenhle rum jsme poprvé pil na Trnavském Rumfestu a vím, že mi docela chutnal jako méně sladší a méně populární alternativa k Zacapě.

O rumu

Tento 40% melasový rum z Guatemaly, se destiluje v kolonách a stařený je na 6 – 12 let ve francouzských dubových sudech. Rumy se z Guatemaly převáží do Charente ve Francii, kde probíhá finální míchání a následné staření 6 měsíců v sudech po koňaku.

El Pasador de Oro XO 0,7l

Jak mi chutná?

Rum voní sladce a vanilkovými tóny včetně skořice a rozinek, nikde nic nedráždí a chuti cítím hodně vanilky i med a rozinky a lehký závan alkoholu. Podle oficiálních zdrojů naleznete tóny vanilky, pomeranče i čokolády. Závěr je příjemně dlouhý ale nikterak zajímavý. Je to rum, který oproti jiným rumům z Guatemaly má trochu jiný chuťový profil, ale ničím zásadním nepřekvapí.

Pokud máte rádi sladké rumy z Guatemaly, určitě poznáte něco nového. Příjemná je i cena: v Česku ho můžete koupit za 1 099 Kč, ale mě osobně tento vzorek stačí.

Info o rumu

Výrobce El Pasador de Oro -Les Bienheureux
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří 12y, 6y, Sudy po sherry
Lokalita
Publikováno: 4. prosince 2021 Aktualizováno: 19. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články