Přichází nová Don Papa Sevillana Cask Finish

15. října se začne prodávat nová limitovaná edice rumu Don Papa. Na Rumfestu v Berlíně jsme ji mohli vidět a ochutnat.

O rumu

40% blend rumů mezi 4 a 12 lety, destilovaný z cukrové třtiny na ostrově Negros a stařený v sudech z amerického dubu po bourbonu. Doba zrání zahrnuje také tři roky ve dvou různých typech španělských sudů: sudy oloroso Sherry a Andalusian Vino de Naranja (oranžové víno).

Za vznikem tohoto rumu stojí inspirace obchodní trasy z Manily do Acapulca, která spojovala Španělsko s Filipínami (přes Mexiko).

Don Papa Sevillana Cask Finish, obrázek převzat z TheSpiritBusiness.com

“Inspired by the oranges of Seville, our latest offering is a unique and wonderful blend of Sherry, oranges and Filipino rum. Bursting with flavours of fragrant citrus, salted caramel and a subtle hint of oak and with a smooth, long and tangy finish, this premium unfiltered rum is best enjoyed neat as a smooth and refreshing late summer and autumnal sipper.”

Matthias Cadeac D’Arbaud, globální brand ambassador Don Papa

Philippine rum Don Papa has expanded its portfolio with the launch of a new expression made with Seville oranges.Don…

Zveřejnil(a) The Hospo dne Pátek 23. srpna 2019

Chuť

Rum není pocitově příliš sladký, ale chuťově mě přijde nezajímavý, něco jako nedodělaný. Něco mezi Rare Caskem a Sherry Caskem s jemnou příchutí pomerančů.

Cena

Cena by se měla pohybovat okolo £70 (US$86) za 700 ml láhev.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Přichází nová Don Papa Sevillana Cask Finish

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *