Na finále si 1423 přichystalo starou dobrou klasiku a to melasové patnáctileté Abuelo z Panamy v tradiční síle 40 % a finišování v koňakových sudech z francouzského bílého dubu po koňaku Napoleon. Ron Abuelo XV Finish Collection dozrává ve třech variantách: Napoleon, Tawny a Oloroso. Jména byla vybrána tak, aby odrážela nejen charakter dozrávajících dřevěných sudů, ale také místa, která inspirovala tuto tvorbu: Napoleon pro koňak a Francii, Oloroso Sherry pro Španělsko a Tawny pro portské a Portugalsko.

Vůně

Měli byste cítit aroma sušeného ovoce – zejména švestek a rozinek, a ten koňak je znát.

Chuť

V chuti je cítit silně ovocná chuť , která má svou dřevitost a suchost, která je cítit do dlouhého závěru.

Ron Abuelo 15 Year Old Napoleon Cognac Cask Finish

Cena a dostupnost

Tento skvělý rum si můžete koupit za 2 108 Kč.

Pokud nemáte vlastní web a chcete tento poslední rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Publikováno: 24. prosince 2019 Aktualizováno: 24. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 8

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články