Hodnocení

84 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Jemné, Suché rumy
Síla 41 %

A i s rumovým kalendářem se dostáváme na Kubu. Tohle je relativně nový rum v nabídce Rumaka, kterou jsem měl možnost ochutnávat.

O rumu

Jedná se 41 % melasový blend (číslo 13) rumů z Kuby. Údajně z některých nejlepších rezerv vyzrálých rumů společnosti Vigia (skládá se ze 3 bází – 11, 13 a 15 let staré). Byl vytvořený podle rukodělné tradice Vigia Bodega – bez přidaného cukru, barvivi či jiných aditiv. Naměřeno bylo 5,5 gramů cukru na litr. Rum je pojmenován po španělské rozhledně z 15. století stojící nad La Habanou. Tu prý obýval mimo jiné i Ernest Hemingway, který žil právě vedle lihovaru De Vigia.

Ron La Progresiva de Vigia 13

Jak mi chutná?

Tomuto rumu jsem se už jednou věnoval – mrkněte na video. Rum má příjemnou zlatou barvu a voní velmi příjemně, elegantně – jakoby trochu kořenitě ale ne příliš, nikde nic nedráždí – je cítí ta suchost rumu a také je lehce cítit po ovoci. V chutí je karamel, rozinky, lehká nakouřenost a samozřejmě ovoce, ale pořád v relativně suché rovině. Potřebuje určitý čas na prodýchání a poskytne vám perfektní závěr. Zajímavý kubánský rum. Rád si ho ještě zopakuji.

Tento příjemný rum si u nás můžete koupit za 1 079 Kč, což je podle mě super cena za takovýhle kubánský rum.

Info o rumu

Výrobce La Progresiva, The Island Rum Company
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Aromatické, Jemné, Suché rumy
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 41 %
Staření a stáří 13y
Lokalita
Publikováno: 12. prosince 2021 Aktualizováno: 18. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.1 / 5. Hlasů: 7

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentářů