RumRock Blend I. v Praze

Už delší dobu sledují sympatický růst rumové komunity. Od rumových fanoušků, nadšenců, barmanů a barů, přes zástupce značek, distributorů, zájemců i investiční rum, rumových puristů, brand ambasadorů až obyčejné lidi, kterým rum prostě chutná nebo opravdové rumové odborníky. Jen v rumové skupině Rum CZ SK je nás více než 1 800 a stále to číslo stoupá. Existují ale i další skupiny jako Tipy na rumové akce, degustace nebo Rum a vše kolem něj, které mají další stovky rumových fanoušků.

Chybí mi a i mnohým z vás nějaká forma setkávání. Ti odvážnější z nás, kteří nejsou tolik introvertní:-), jsme se začali potkávat v barech, na degustacích, rumfestech nebo při výměnách lahví nebo společných nákupech ze zahraničí. Jako zakladatel RumRocku jsem si řekl, že možná chybí něco víc. Nemám ambice dělat akcí pro stovky lidí. Ale chci pořádat komornější setkání rumových fandů. Tak jsem se rozhodl to zkusit.

Tak se zrodil RumRock Blend, tedy první pokus o seriál setkání rumové komunity. Doufám, že to bude správný „blend“ lidí, rumů i atmosféry. Pokud bude úspěšný budeme ho opakovat a to nejen v Praze! Aby to stálo za to, spojil jsem své síly se skvělým rumovým barem La Casa de La Havana vieja.

Program

Základem setkání je sice poznat se, pokecat a společně popít, ale chtěl jsem přidat něco navíc. Proto jsem se s barmany (znáte jistě z rumfestů), domluvil i na krátkém doprovodném programu, který potěší a nebude obtěžovat. Co vás tedy krom neformálního pokecu čeká?

Degustace netradičních rumů

Samozřejmě můžete počítat s uvítacím „welcome drinkem„, který si přichystá odborník na slov vzatý – Václav Jahn, brand ambasador Trois Rivières.

Na degustaci jsme snažili vybrat zajímavé zástupce rumů, které by vás měly potěšit i překvapit, nebudeme prozrazovat konkrétně, ale těšit se můžete na ochutnávku 4 kousků (2 cl každý rum).

Vybrané vzorky respektují tradiční dělení rumové kategorie. Poslouží tak jako zábavný nástroj pro uvedení do rumové kategorie a ukáže rozdíly mezi těmito 4 základními styly, představí rum jako takový. Vzorky jsou samozřejmě mimo dnešní mainstream, doufáme tedy, že většina z vás by je zřejmě znát neměla. Těšit se můžete na:

  • zástupce španělského suchý ostrovního rumu,
  • španělský sladší kontinentální rum,
  • rum britského stylu,
  • francouzský agricole rhum.

Samozřejmě počítejte s tím, že spousta vody na zapití a něčeho na vyrovnání chuti mezi rumy bude taktéž připraveno.

Trinidadská vložka

Podařilo se dohodnout, že na akci přijede i rumový barman z Itálie Paolo Molinaro zlondýnského baru Limmin s krátkým příspěvkem 😛 Když to dobře dopadne, přivezou i vlastní Rhum punch Limmin‘.

Slepá degustace pro opravdové odborníky

Chceme vyzkoušet jací jsme odborníci i mimo monitor a mobil 🙂 Bude připravena slepá degustace několika rumů a 5 odvážlivců bude moci otestovat své chuťové buňky. Rozeznáte Havanu a Abuelo? Poznáte Autentico Nativo a Botran? Uvidíme! Vítězi bude patři nehynoucí sláva! 🙂

Cena

Přátelé, tohle všechno něco stojí. Snažili jsme se vše držet na minimu, protože nám jde hlavně o rozvoj rumové komunity, ale na charitu máme jiné chvíle. Takže za 495 Kč je tento výjimečný večer váš. Pokud se osvědčí a bude o něj zájem, budeme ho pravidelně opakovat.

Kdy a kde

19. září v 18:00 v Praze, v baru La Casa de La Havana vieja.

VYPRODÁNO! Počet míst je omezený a tak kdo dřív objedná, ten může přijít. Vstupné je omezeno na základě platné vstupenky. Takže neváhejte a rezervujte si místa pomocí formuláře níže:

Prodej vstupenek zajišťuje aplikace SimpleTicket.cz.

Máte nějaké dotazy? Pište na pavel@rumrock.cz.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *