U tohodle rumu jsme zkusili experiment. Zrecenzovali jsme ho oba stávající autoři RumRocku. Jirka Naller (jako první) a hned po něm Pavel Ungr.

Recenze: Jiří Naller

Původ rumu

Nizozemsko. Rumy, použité v tomto blendu, pocházejí z Karibiku. Rumy jsou následně smíchány a macerovány s kořením (spiced rum) ve známé holandské firmě Infinity Spirit. Bohužel jsem ale nikde nezjistil, jak staré rumy byly použity a přesně z jaké oblasti jsou dováženy.

Vůně

Ta je poměrně intenzivní, sladká. Cítím v ní jakoby sherry složku, karamel, lehce vanilku a kompot. Je to skutečně takový sladší voňavější mix s lehkou ostrostí. Nejde moc cítit dřevitá složka, ale to jsem popravdě ani nečekal.

Chuť

Nejeví se na první napití až tolik sladce, jako vůně. Cítím opět stopy karamelu a lehce medu. Na patře mi utkvělo i výrazné aroma višní, vanilky a lehké dřevitosti s kořenitou pikantností. Závěr není nijak zvláště dlouhý a výrazný, je jen trošku štiplavý. Rum má 37,5% alkoholu.

Láhev

Ta je moc pěkně navržená, stylový uzávěr. O moc lepší než klasická šroubovací varianta. Etiketa světlé barvy s názvem a lebkou ladí parádně. Líbí se mi taková ta pirátská tématika se starými mapkami a poklady. Proto jsem tak volil i náladu celé fotky. Láhev má obsah 0,5l. Barva rumu je tmavší, karamelová.

Cena

Pohybuje se kolem 350,- Kč za 0,5l.

Závěr

Ve své cenové kategorii je velice povedený. Pokud jste příznivci sladších a zároveň pikantnějších kořeněných rumů, bude vám chutnat. Dá se pít samotný (ale tak jednu sklenku za mě), na ledu a nebo zkusit i nějaký lehký koktejl. Chuť je zajímavá, aromatická, výrazná. Celkově ve mně zanechal tento rum takovou sladší kořeněnou dochuť a příjemnou pirátskou náladu, že bych se hned vydal loďkou nějaký ten poklad hledat. Samozřejmě s lahvinkou rumu. Pokud chcete nějaký levnější rum, může toto být určitě příjemná náhrada klasického Morgana, Legendaria 7y a podobných.

Recenze: Pavel Ungr

No, má sice 37,5 %, ale chutnému “rumu” na procenta nehleď, že ano? Skull Bay Rum Spiced je blendem karbiských tmavých spiced rumů a je macerován a lahvovaný v Holandsku firmou Infinity Spirits z Amsterdamu.

Láhev

Láhev je velmi hezká, byť není lesklá, pozlacená či nijak přeplácaná. 500 ml rumu je ukryto v láhvi připomínající pivní se zacvakávacím uzávěrem, ale tvar si zachovává elegantní. Etiketa je z přírodního lehce nažloutlého nelesklého papíru s černým textem a pirátskou tématikou.

Láhev jak od piva 🙂

Chuť a barva

I když výrobce rum řadí do tmavých rumů já ho vidím na pomezí zlatých a tmavých. Je to temnější barva lesního medu.

Voní sladce a velmi příjemně po karamelu a jemně po dřevě a v chuti můžete cítí vanilku. Ale nemylte se, dojezd je dlouhý a příjemně štiplavý a na svých 37 % docela silný. Za mě nějpříjemnější objev z kategorie levných rumů.

Nevýhoda?

Jediné co mne mrzí je, že nevíme odkud ty rumy pochází (Karibik není úplně konkrétní definice), jaká destilérka to pálila a jakým způsobem. Je to melasa? Asi ano, jak se stařilo a jak dlouho? Nevíme. Ale to je problém nemalé části trhu. Ta chuť to myslím vynahradí – tedy pokud nemáte averzi na sladší rumy 🙂

Cena

Rum je to levný. Za půl litru pohodového nasládlého rumu je 349 Kč plně v pohodě. Sedmičku byste pořídili za necelých 490 Kč. Přijde mi, že v této cenové hladině je férová nabídka v poměru cena/kvalita. Ochutnejte a dejte vědět, jak vám chutnal. Podle mě je to vycházející hvězda.

Info o rumu

Typ Španělský typ
Typ výroby Melasa
Chutě Aromatické, Kořeněné, Sladké
Barva Tmavý rum
Jedinečnost Blend
Lokalita
Publikováno: 27. června 2019 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Jiří Naller Jsem fotograf a milovník rumů. Jsem zakladatel rumové skupiny Rum a vše kolem něj. Rád experimentuji a snažím se vnášet do fotografií (nejen rumů) netradiční prvky a originální pojetí.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Hlasů: 22

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentářů

  1. […] V Česku se na e-shopu nedá (asi zatím?) koupit, je k dispozici jen v síti supermarketů – asi jako přímá konkurence (i cenou něco málo přes 200 Kč) božkovského rumu Republica. V této cenové relaci jsem spíše zastáncem rumu Skull Bay. […]

  2. Martin Hampl napsal:

    Recenze mě nalákaly, inu jsem objednal a dnes večer poprvé ochutnal. Myslím, že pro všechny příznivce sladších rumů je to jasný tip. Osobně mi moc chutnal, já jsem tam kromě Vámi uvedených vůní a chutí cítil ještě intenzivní kokos. Ale plně souhlasím, že za večer bohatě stačí jediná sklenička. 🙂 Každopádně mohu vřele doporučit.