Skull Bay Rum Spiced je levný, sladký a chutný, zkuste ho!

No, má sice 37,5 %, ale chutnému „rumu“ na procenta nehleď, že ano? Skull Bay Rum Spiced je blendem karbiských tmavých spiced rumů a je macerován a lahvovaný v Holandsku firmou Infinity Spirits z Amsterdamu.

Láhev

Láhev je velmi hezká, byť není lesklá, pozlacená či nijak přeplácaná. 500 ml rumu je ukryto v láhvi připomínající pivní se zacvakávacím uzávěrem, ale tvar si zachovává elegantní. Etiketa je z přírodního lehce nažloutlého nelesklého papíru s černým textem a pirátskou tématikou.

Láhev jak od piva 🙂

Chuť a barva

I když výrobce rum řadí do tmavých rumů já ho vidím na pomezí zlatých a tmavých. Je to temnější barva lesního medu.

Voní sladce a velmi příjemně po karamelu a jemně po dřevě a v chuti můžete cítí vanilku. Ale nemylte se, dojezd je dlouhý a příjemně štiplavý a na svých 37 % docela silný. Za mě nějpříjemnější objev z kategorie levných rumů.

Nevýhoda?

Jediné co mne mrzí je, že nevíme odkud ty rumy pochází (Karibik není úplně konkrétní definice), jaká destilérka to pálila a jakým způsobem. Je to melasa? asi ano, jak se stařilo a jak dlouho? Nevíme. Ale to je problém nemalé části trhu. Ta chuť to myslím vynahradí – tedy pokud nemáte averzi na sladší rumy 🙂

Cena

Rum je to levný. Za půl litru pohodového nasládlého rumu je 349 Kč plně v pohodě. Sedmičku byste pořídili za necelých 490 Kč. Přijde mi, že v této cenové hladině je férová nabídka v poměru cena/kvalita. Ochutnejte a dejte vědět, jak vám chutnal. Podle mě je to vycházející hvězda.

Pavel z RumRocku

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka je dánské A. H. Riise. Naopak nemám rád agricole 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *