RumRock Live XXXIII. Plantation

Datum konání

06/04/2023    
20:00 - 23:00

Typ události

RumRock Live je opět tu: ve čtvrtek 6. dubna v 20:00

Tentokrát se nás rozhodla podpořit společnost UPB a přichystali si pro nás online degustaci svých rumů Plantation, a to velmi zajímavých.

O značce Plantation

V průběhu posledních 20 let získal Alexandre pověst jako jeden z nejlepších výrobců rumu. K této pozici jej přivedly nejen jeho hluboké znalosti o tom, jak se vyrábí koňak, ale také nenasytná touha poznávat rumový svět, kdy procestoval celou řadu míst, odkud si odnesl mnoho krásných rumových zážitků. Obdiv k rozmanitosti rumu jej tak následně v roce 1999 vedl k založení značky Plantation, která je založena na interpretaci konkrétního terroir a tradičního procesu dvojitého a dynamického zrání. V roce 2017 si Alexandre Gabriel splnil jeden ze svých snů, kterým bylo vlastnit rumovou palírnu. Když ovšem na Barbadosu získal legendární West Indies Rum Distillery, zdědil s tím i mnoho pokladů od historických destilačních zařízení až po unikátní archiv, dokumentující výrobu již od roku 1893. Tato akvizice s sebou přinesla rovněž částečné vlastnictví dalších dvou rumových klenotů, tentokráte na Jamajce, neboť se společnost Maison Ferrand stala akcionářem National Rum of Jamaica, vlastníka proslulých palíren Long Pond a Clarendon.

Dvojité zrání

Rumy Plantation prochází dvojitým procesem zrání, nejdříve v tropickém podnebí a poté ve Francii. V první fázi jsou uloženy v sudech po bourbonu v tropickém klimatu. Přibližně 7 % rumu se zde ztratí andělskou daní a ze sudů po bourbonu rum získá tóny vanilky a kokosu. Po několika letech ve své domovině je rum převezen do Château de Bonbonnet ve francouzském městečku Ars v srdci regionu Grande Champagne. Tam je uložen k druhému zrání do francouzských sudů po koňaku značky Ferrand, které rumu dodají delikátní taninové podtóny. Kromě toho používá master blender Alexandre Gabriel vlastní metodu „Petites Eaux“, kdy se sudy, které předtím obsahovaly rum, plní vodou. Tato voda se následně přidává do sudů, ze kterých se odpařuje rum, a vzniká tak mimořádně ucelený destilát s jemností a strukturou. Ve Francii rumy zrají dle precizní metody domu Maison Ferrand, a když dozrají k dokonalosti, jsou zde lahvovány nebo finálně míchány.

Proto tentokrát ochutnáte výběr rumů napříč portfoliem značky PLANTATION. Ve čtvrtek 6. dubna 2023 od 20 hodin tak máte možnost se ve virtuálním prostoru na Zoomu setkat s Alexandrem Gabrielem, majitelem společnosti Maison Ferrand, stvořitelem a Master Blenderem značky Plantation, který je již ikonou v rumovém světě, a který vás sám degustací provede.

Co budeme degustovat?

5 vzorků po 4 cl (0,04 l), tak jak jste zvyklí.

  • Plantation Grande Reserve
  • Plantation Stiggins Pineapple
  • Plantation Limited Edition Black Cask
  • Plantation Single Casks 2022 Guyana 2007
  • Plantation Single Casks 2022 Fiji 2001

Na všetečné dotazy bude odpovídat a degustací nás provede: Alexandre Gabriel z Plantation, za distributora UPB Honza Albrecht a Katy Youngová a také moje maličkost. Akce bude překládána z angličtiny.

Co za to? Pár kaček za 5 vzorků, dopravu k vám domů a perfektní rumovou party. After party v ceně!


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.