Na konci září jsem byl na degustaci v La Casa de la Havana vieja, která se zaměřovala (ta degustace) na informace o výrobě rumu. Degustaci vedli místní barmani Lucie Bieglová a Charlie Lorenzi (zajímavý a neobvyklý koncept vedené degustace) a celým procesem výroby rumu nás provedli s tématicky vybranými rumy.

Jak je na fotografiích výše vidět, měli jsme ukázky cukrové třtiny (ve více podobách), melasy, zabrousili do historie a postupně začali ochutnávat.

Výběr rumu

Rumy vybrané na degustaci byly spíše základnějšího typu (El Dorado, Pacto Navio, Pampero), ale našly se i výjimky (Hampden Estate, Doorly’s XO …). Pro mě bylo příjemným překvapením Zafra, kterou ještě neměl. A potvrdilo mi, že ani tento Trois Riviéres mi nechutná 🙂

Zajímavosti

Skvělý byl závěr, kdy se vytáhl soudek, kde si Havana staří vlastní rumy i to, že když na degustace přišel pán co měl narozeniny, obdržel dárek.

Shrnutí

Tato degustace je skvělým konceptem spíše pro začátečníky, kdy se nový fanda do rumu dozví spoustu informací o historii, výrobě rumu a dostane průřez různými rumy v základní cenovce 500 – 1 500 Kč za láhev. Takže pokud chcete ochutnat a dozvědět se skvělý základ do začátků. Je to i skvělá dárek pro lidi, co se chystají do světa rumu teprve vstoupit.

Publikováno: 31. října 2019 Aktualizováno: 2. listopadu 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články