Svět zná venezuelské rumy jako “Diplomatico”, ale naprosto stejný rum má v Německu, Polsku aj. jméno “Botucal“. Proč tomu tak je? Před 7 lety diskontní prodejce ALDI podal žalobu na Industria Licorera Quezalteca SA, která vyrábí rum Diplomatico, protože ALDI po mnoho let měla právo na značku brandy s názvem Diplomat. Velmi podobná jména prý mohou vést ke zmatení zákazníků zákazníků. Zákazníci, kteří skutečně chtějí koupit levné brandy za 5,99 €, by si mohli nechtěně koupit kvalitní rum za cca 35 € 🙂

Výsledek obrázku pro diplomatico vs botucal
Botucal
Výsledek obrázku pro diplomatico vs botucal
Diplomatico

Diplomatico se soudilo, dvakrát se s ALDI setkalo před spoudem, ale pak si spočítali, že by bylo levnější prodávat produkt pod jiným jménem pro německý trh. Od března 2012 proto společnost Diplomatico své produkty v Německu přejmenovala a od té doby se jmenují Botucal. Název Botucal je odvozen od pěstitelské oblasti cukrové třtiny, Botuka znamená zelený vrch.

Neexistují tedy žádné rozdíly v chuti, jen v etiketě, lahvi a tubě. Ve láhvi – ať už je to Botucal nebo Diplomatico – je stejný výrobek.

Kategorie

Výrobci rumů
Publikováno: 14. února 2019 Aktualizováno: 17. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasů: 20

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] Tak dnešní rum je Venzuelský rum. Venezuelu v rumovém světě proslavila značka Diplomatíco. […]