Státní svátek 28. října jsem oslavil netradiční degustací pod názvem “Koktejly stříbrného plátna”. Tato degustace je neobvyklá v tom, že se neochutnáváte rum nebo whisky či podobné ušlechtilé nápoje, ale máchané nápoje. Příjemným oživením bylo, že nebyly ledajaké nápoje, ale koktejly které se objevily v nějakém legendárním filmu nebo seriálu. Celou degustací provázel Martin Kůla, barman baru La Casa de la Havana vieja, kde se celá degustace také odehrávala.

Degustaci jsme začali,jak už to tak bývá, sympatickým welcome drinkem v podobě Margarity a poté nám Martin představil, co nás čeká. Krom jedné výjimky jsem všechny filmy a seriály viděl, ale po pravdě jsem si při sledování koktejlů nevšímal. Takže to bylo vítaným oživením a rozšířením alkoholových zážitků z kinematografických klenotů.

Níže v galerii se můžete podívat, které koktejly jsme ochutnávali včetně exkurze do historie a složení. Neměli jsme klasickou velikost koktejlů (short/long), ale koktejly jsme dostávali v klasické degustační skleničce na menší množství. Pro mě bylo i zajímavé poznat leccos zajímavého z historie těchto koktejlů i způsob přípravy a složení.

Za mě nejlepším koktejlem toho večera byl White Russian, French 75 a Cosmopolitan, které jsem předtím nepil. Samozřejmě mým fanouškem byl a vždy bude Old Fashioned na rumu a pro příště byl uvítal degustaci koktejlů jen na rumu, takže mi chyběl třeba Dark and Stormy, Mai-Tai nebo Daiquiri. Navzdory tomuto se mi takhle netradiční degustace líbila. Pokud vás zajímá, napište si do Havany, určitě vám sdělí další termín.

Publikováno: 17. listopadu 2019 Aktualizováno: 17. listopadu 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 5

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články