Když jsem odpočíval na dovolené s rodinou v Beskydech zastihla mě zpráva o nové prodejně rumů v Ostravě. protože ji vedou lidi, co znám z Facebookové skupiny Rum CZ / SK, neváhal jsem a vyrazil do Ostravy.

Když jsme prodejnu navštívil, ještě dýchala novotou a vývěsní štít se ještě vyráběl. Prodejnu najdete na luxusní adrese na ulici 28. října.

Jak prodejna vypadá?

Prodejna zvenku vypadá poměrně nenápadně, v době mé návštěvy bez jakékoliv cedule (nyní již bude jistě napraveno), ale ve vnitř na nás dýchne moderní světlé vybavení. Prodejna rumů je totiž současně kavárnou což popisuje i jejich web.

Rumy najdete na jedné stěně, příjemně podsvětlené, takže to vypadá opravdu elegantně. Výběr sice není tak velký, ale dokážeme tam najít zajímavě lahůdky. Sám jsme se zakoukal do Zacapy Limitady 2015 nebo Angostury No. 1. V sortimentu najdete i jiné lahve než rumy, ale v drtivé většině převažují rumy v základní třídě okolo 1 000 Kč (většinou do 2 000 Kč), ale jak jsem zmínil najdou se i výjimky, které potěší.

Majitelé srší nadšením a jsou do své práce neuvěřitelně zapálení, takže jim není možné držet palce. Mají velké plány (které nechci prozrazovat) a pár zajímavých kousků rumů jsem pro vás vyfotil. Najdeme Zacapy, Plantationy, Angostury, Diplomatica, Appletony nebo Austrian Empire Navy.

Závěr

Myslím, že se v Ostravě rodí sympatický rumový počin v centru města. I když pánům chybí občas nějaká láhev, či občas některé zkušenosti, nahrazují to plně nadšením a velkými plány. Pokud jim nadšení a peníze vydrží, věřím, že tohle je místo o kterém ještě uslyšíme. Stavte se tam, dejte mi vědět jak místo působilo na vás.

Kategorie

Rumové obchody
Publikováno: 3. září 2019 Aktualizováno: 17. října 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 1 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

 1. Martina napsal:

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat na ceník zkoušení rumů, případně i s jídlem nebo nějakým občerstvením? Zvažujeme koupit nějaký voucher k Vánocům.
  Děkujeme za nabídky nebo odkaz, kde najdeme více informací.

  S pozdravem
  Martina Jablonková