Hodnocení

88 %
Chutě
Síla

Během svých cest se snažím navštívit místní rumové pamětihodnosti, ať to jsou bary nebo prodejny. Ani na letošní dovolené jsem neudělal výjimku a na doporučení jsem navštívil AUX bar v Táboře. A takto to dopadlo!

Bar je umístěn ve velice atraktivní destinaci v novorenesanční budově Střelnice na Starém městě s výhledem na rybník Jordán a má k tomu i venkovní “zahrádku”, kde si výhled můžete užít. Bar má chytlavý slogan “Ve dne oáza, v noci džungle”. Jedná se o opravdu krásný stylový bar s hezkým barevným laděním, pohodlnými křesílky a pohovkami. Více můžete posoudit na fotografiích.

Servis a obsluha

Servis byl perfektní, chování barmanů velmi příjemné. Určitě se ke mně jako zákazníkovi chovali úžasně, v tomto není co vyčíst. Co bych ale asi vyčetl, byla jistá roztržitost, na většinu objednávek jsem se musel připomínat, protože na mě zapomněli – poslední objednávku jsem ani nedostal. Pokud přijde do baru trochu zkušenější člověk, přijde mi, že obsluha mu neumí s výběrem poradit. Celou iniciativu jsem musel převzít já.

Nabídka rumu

Nabídka rumů opravdu solidní, sám bar se na to zřejmě specializuje, mají na baru více než 155 různých lahví rumu a přiznám se, že jsem tam našel perly, které jsem nečekal. Bar taky není úzce zaměřen jen na doslazované rumy španělského typu, byť je v nabídce má, což obojí kvituji s povděkem.

Některé láhve tu jsou ale jen “na výstavce”, takže rumy jako Caroni, Hampden LROK, Skeldon nebo Diplomatico Single Vintage sice můžete obdivovat, ale objednat si je nemůžete, což trochu zamrzí.

Na druhou stranu to chápu, protože na rumy sem asi tolik lidí nechodí. Když jsme tam byli, ani jeden člověk si neobjednal rum. Chodí sem na pivo, víno a Gin tonic, což je vzhledem k té nabídce škoda. Poslední zajímavost v nabídce měli Foursquare Port Cask za 150 Kč, který jsem ale na baru nenašel 🙂

Koktejly byly v pořádku a velmi chutné, jen můj oblíbený Pain KIller neměli 🙁

Shrnutí

Navzdory drobným chybám (možná u jiné směny na baru by by to bylo jiné) jsem se cítil v baru velmi dobře, úžasné prostředí a skvělá atmosféra mi učarovaly. Pokud bych byl z Tábora a okolí, v tomhle baru bych byl určitě jako doma. Bar má hodnocení 4,6, takže nejsem asi sám, komu se tu líbilo. K návštěvě ho mohu určitě doporučit.

Kategorie

Rumové bary
Publikováno: 11. července 2022 Aktualizováno: 11. července 2022
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články