Alkohol.cz před pár měsíci potichu vypustil program degustačního předplatné tzv. klub degustátorů. Předplatit si můžete i whisky, ale mě samozřejmě zajímá hlavně rumové předplatné. Degustační kousky jsou skvělé pokud chcete poznat co nejvíce rumů a nechcete kvůli tomu kupovat spoustu lahví. Proto rád chodím na degustace a degustační předplatné jsem pochopitelně uvítal. Zakoupil jsem si ho ale docela pozdě a když mi přišla v březnu první “dávka”, rozhodl jsem se to pro vás zdokumentovat.

Co najdete v balení

Balení vám dovezou (pokud jste v Praze, tak přímo kurýři Alkohol.cz) v papírové taštičce Alkohol.cz. Pak již můžete vyndat papírovou krabičku (připravuje se nová, ještě hezčí) v které najdete 3 degustační lahvičky rumů. K rumům patří kartičky, kde najdete základní informace o rumech a nechybí milý dopis od majitele Alkoholu.cz.

Výběr rumů

Březen 2019

2 ze 3 jsou limitované edice a jeden je chuťově velmi povedený. Jak mi jednotlivé rumy chutnaly? Řazeno od nejhoršího, k nejlepšímu:

  • English Harbour “Madeira Cask Finish” Batch 1 (Antigua, 46 %) – rozmanitá chuť a hodně komplexní, přesto mě odradila hořkost
  • Vizcaya “VXOP Cuban No. 21” (Dominikánská republika, 40 %) – příjemný a pohodový rum, sic nikterak složitý, ale určitě neurazil a klidně si dám znovu
  • Cihuatan “Nahual Legacy Blend” Batch 1 (Salvador, 47,5 %)- určitě nejlepší ze všech tří, hodně rozmanitá a komplexní chuť, příjemná vůně a mírná, opravdu mírná nasládlost

Zajímavá sestava, kde mě rozhodně přesvědčil Cihuatan. Asi objednám celou láhev. A každopádně se už těším na další balení tento měsíc.

Duben 2019

V dubnu to byly krom jednoho rumy známé, ale dobré co jsme v balíčku našel?

  • Worthy Park Single Estate Reserva 45 % – silný, sušší, ale přitom nesmírně voňavý a chuťově velmi nakouřený jamajský rum. Láhev bych asi nesnesl, ale tohle mě zaujalo.
  • Quorhum 30 Aniversario – nasládlý kousek od Oliverů z Dominikánské republiky, solidní práce jak na chutí i síle, stáří (no, solera), která potěší.
  • Austrian Empire Navy Oloroso Cask 49,5% – Austrian Epire Navy znám a mám rád, těch skoro 50 % není ale znát a ta jemnost a sladkost dominikánského rumu z Rakouska-Uherska 100 % potěší. Dozrávání v Oloroso sudech je jen třešnička na chutném rumovém dortu.

Květen 2019

V květnu jsme znal jen poslední elixír a ostatní příjemně překvapily.

  • Ron Vacilón 15y Gran reserva – příjemný a pohodový kubánský rum na letní večer, chuťově velmi vyvážený.
  • Rum and Cane Guayna XO – nejlepší rum ze série, má svou sílu, dlouhá závěr ve vás zanechá úžasné chutě a krásná barva, To je 46 % rum z Guyany. Doporučuju!
  • Santos Dumont XO elixír – chuťově vymazlený, ale opravdu hodně, hodně sladký elixír z Brazílie od A. H. Riise. Obávám se, že jsme z toho už vyrostl.

Cena rumů

Degustační balíčky se dají koupit buď na 3, 6 nebo 12 měsíců. Nejdelší období samozřejmě znamená nejvýhodnější ceny a to cca 200 Kč za degustační lahvičku prémiového rumu.

Publikováno: 1. dubna 2019 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články