Vážení přátelé, rád bych vám doporučil bar s největším počtem lahví rumu v Česku (a možná i na Slovensku). Tento rumový skvost najdete v Brně – Líšni mezi paneláky, ale nenechte se zmýlit. Uvnitř se budete cítit jako doma. Možná ještě lépe.

V Havaně Brno jsem byl už po několikáté a vždy jsme odcházel spokojený. Jsem rád, že spojili skvělý design rodinné restaurace, kde dostanete skvělé jídlo a máte super servis v prostředí, kde stěny jsou plné rumů. Máte možnost zde ochutnat i rumy, které si Havana nechá dělat sama pro sebe.

Od obsluhy v restauraci nečekejte moc, často vás obsluhují milé slečny, které ale málokdy mají o rumech větší přehled. Proto vždy chtějte, aby se vás staral René Kunc nebo Michal Nedzbala 🙂 Nicméně restaurací to nekončí, ta správná show začíná jinde.

VIP salónek

Ano, Havana v Brně má místa, kde se většinou odehrávají premium degustace nebo větší akce zaměřené na rumy. Měl jsem tu čest tam být už 3x a vždy to byl zážitek posuďte sami:

Krom samotného salónku vás čeká další úžasné místo:

Nebudu vás napínat, najdete tady skoro vše a bude o vás skvěle postaráno. Krom klasických lahví rumu od Martiniku po Jamajku, si užijete i perfect serve degustace s čokoládou nebo překapávaným či nakouřeným rumem.

Shrnutí

Ano, Havana v Brně patří k top 5 rumovým barům, které musíte v Česku navštívit. Chcete A. H. Riise? Mají! Chcete to nejlepší z Barbadosu? Mají. Chcete Hampden a nejlepší jamajské rumy? Mají. Chcete agricole? Mají. Chcete Caroni? Mají.

Nelze než dopřát ať vám chutná!

Kategorie

Jak pít rum
Publikováno: 28. srpna 2020 Aktualizováno: 28. srpna 2020
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Hlasů: 13

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články