Vážení přátelé, rád bych vám doporučil bar s největším počtem lahví rumu v Česku (a možná i na Slovensku). Tento rumový skvost najdete v Brně – Líšni mezi paneláky, ale nenechte se zmýlit. Uvnitř se budete cítit jako doma. Možná ještě lépe.

V Havaně Brno jsem byl už po několikáté a vždy jsme odcházel spokojený. Jsem rád, že spojili skvělý design rodinné restaurace, kde dostanete skvělé jídlo a máte super servis v prostředí, kde stěny jsou plné rumů. Máte možnost zde ochutnat i rumy, které si Havana nechá dělat sama pro sebe.

Od obsluhy v restauraci nečekejte moc, často vás obsluhují milé slečny, které ale málokdy mají o rumech větší přehled. Proto vždy chtějte, aby se vás staral René Kunc nebo Michal Nedzbala 🙂 Nicméně restaurací to nekončí, ta správná show začíná jinde.

VIP salónek

Ano, Havana v Brně má místa, kde se většinou odehrávají premium degustace nebo větší akce zaměřené na rumy. Měl jsem tu čest tam být už 3x a vždy to byl zážitek posuďte sami:

Krom samotného salónku vás čeká další úžasné místo:

Nebudu vás napínat, najdete tady skoro vše a bude o vás skvěle postaráno. Krom klasických lahví rumu od Martiniku po Jamajku, si užijete i perfect serve degustace s čokoládou nebo překapávaným či nakouřeným rumem.

Shrnutí

Ano, Havana v Brně patří k top 5 rumovým barům, které musíte v Česku navštívit. Chcete A. H. Riise? Mají! Chcete to nejlepší z Barbadosu? Mají. Chcete Hampden a nejlepší jamajské rumy? Mají. Chcete agricole? Mají. Chcete Caroni? Mají.

Nelze než dopřát ať vám chutná!

Info o rumu

Výrobce Jak pít rum
Typ Jak pít rum
Typ výroby Jak pít rum
Chutě Jak pít rum
Označení Jak pít rum
Barva Jak pít rum
Balení Jak pít rum
Jedinečnost Jak pít rum
Síla Jak pít rum
Staření a stáří Jak pít rum
Publikováno: 28. srpna 2020 Aktualizováno: 28. srpna 2020
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Hlasů: 13

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Napište váš názor