Mým dlouhodobým cílem na tomto webu jsou kromě recenzí rumů a informací o rumových novinkách, i návštěvy barů a rumérií a hodnocení, jak mi z pohledu milovníka rumů sedí a zda bych vám je doporučil. Sice mám své rezervy, takže potřebuji sepsat bary jako Air Café, brněnskou i pražskou Havanu, londýnský Limin nebo Bartida bar, které jsem již navštívil a nic neapsal. Ale nyní jsem si udělal čas na “nejprofláklejší” pražský Hemingway bar, na který najdete doporučení snad v každém výběru pražských barů. Jaký je tento bar z pohledu fandy rumů?

První dojem

Pověst, která jej předcházela, nás naplnila velkým očekáváním. Den, kdy jsme bar po předchozí rezervaci navštívili, byl velmi horký (32 °C ve stínu). Těšili jsme se tedy, že v baru bude buď klimatizace nebo aspoň nějaké ventilátory, které rozproudí vzduch, a že se osvěžíme chladnou vodou. Bohužel jsme se nedočkali. V baru bylo velmi dusno, nedýchatelno.

Ačkoliv jsme měli rezervaci, uvaděč u vchodu ji neměl u sebe napsanou a musel ji dohledávat. Následně jsme byli posazeni ve dvou k malému kulatému stolečku na místo pro jednoho. U takového stolečku bývá většinou ještě jedna židle pro větší pohodlí hostů, zde patrně kvůli nedostatku prostoru chyběla. Tak to bylo i u stolečků kolem nás, a tak jsme si nepříjemně zasahovali do komfortní zóny. Nedokážu si představit, jak by to vypadalo, kdyby vedle nás seděli místo drobných asiatů prostorově výraznější osoby.

Bar je velmi malý, někdo by možná řekl útulný, ale mně to přišlo až příliš.

Přiznám se, že nejsem příznivcem toho, když se bar snaží zákazníky vychovávat, a různá ortodoxní pravidla moc nemám rád, takže ani toto mě příliš neoslovilo.

Další, co zkalilo první dojem, byla rychlost obsluhy. Téměř 10 minut trvalo, než si nás někdo všiml a dalších 20 minut trvalo, než jsme dostali naši objednávku.

A co mě opravdu překvapilo, že jsme, zejména v takovém horku, nedostali na stůl karafu s vodou. Domnívám se, že je to standard, zejména v barech.

Obsluha a servis pro zákazníky

Zde bylo vše naprosto v pořádku. Obsluha byla milá, omlouvala se za pomalejší servis a opravdu se snažili, abychom se cítili dobře. O nabízených nápojích měli přehled a velmi dobré vědomosti.

Nabídka rumů

Nabídka rumů mi přišla velice solidní. Nápojový lístek s rumy obsahoval několik stran, rumy byly rozdělené dle destinací a našli jsme tam jak zajímavé agricole rhumy, Caroni i ověřenou klasiku. V míchaných nápojích mají na rumu 3 drinky, což si můžete sami prohlédnout. Nakonec jsme zvolili Scrabble punch a já si poté vybral australský rum, který jsem neznal – Bundaberg over-proof 57,7 %.

Závěrečné vyhodnocení

Bar má skvělou obsluhu, sympatické umístění i dobrou nabídku rumů a výborné míchané nápoje. Zde nemohu opravdu nic vytknout. Málo místa, neschopnost se hostům věnovat a poskytnout aspoň trochu vody v horkých dnech mi v takto vyhlášeném baru přijde spíše jako selhání, které snad bylo výjimečné (hodnocení to potvrzují). Nicméně k návratu a ověření, že je to tak, budu muset získat nějaký hodně dobrý důvod.

Kategorie

Rumové bary Praha
Publikováno: 24. července 2019 Aktualizováno: 17. října 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] Hemingway bar (klasika, není moc profláklý?), zklamání – moji recenzi najdete zde […]