V polovině srpna jsem měl možnost se dostat na kurz od Barlife Akademie jehož popisek zněl velmi lákavě: ” Na kurzu se naučíte rum hodnotit, z více než 100 značek rumů ochutnáte ty nejzásadnější druhy a zástupce největších rumových mocností, i první rum na světě, nejstarší existující značku vůbec. Naučíte se míchat ty nejoblíbenější koktejly v překvapujících variacích. “. Tak jsme na akci vyrazil a sami můžete posoudit, zda se to vyplatilo.

Místo

Místo je opravdu krásné, vše probíhalo na patře Vinohradského pavilónu, kde jsme byli již sami. Všichni byli pryč, jen lidé z Barlife Akademie a ochranka 🙂

Degustace

Zde třeba upozornit, že jsme se trochu zmýlil. Původně jsme myslel, že to bude hlavně o ochutnávání a poznávání rumů, ale kurz je mnohem více zaměřený na základy barmanských dovedností a to míchání drinků včetně nějaké nezbytné teorie. Ukázalo se ale, že to není žádný problém.

Na místě bylo cca 20 lahví rumů ze kterých můžete okamžitě ochutnávat (all you can drink). Navíc dostanete několik sérií (3×3) degustačních vzorků, které sedí k probíranému tématu.

Rumy které můžeme ochutnávat nejsou žádné ultraprémiové kousky, ale našel jsme tam několik, které, jsme nikdy neměl, takže super.

Koncept akce

Jak už jsme zmínil, na velmi reprezentativním místě vás večerem provází více než barman, moderátor, skvělý řečník a showman, který vás provede světem rumů a míchaných nápojů (byť o jeho barmanském umění nemůže být pochyb).

Na místě je dost občerstvení, dost vody i rumů, abyste byli s večer spokojení. Kdo chce, může se krom pití samotného pustit i do přípravy samotných nápojů. Myslím, že na cca 3 hodiny je toho programu a degustací více než dost.

Závěr

Akce je neformální, lidsky příjemná a určitě bych ji doporučil. Za cenu 2 299 Kč je to super místo pro začínající fandy rumů a za ty peníze to stojí. Pokud vás zajímají další termíny, mrkněte na stránku kurzu.

PS: Omlouvám se za kvalitu fotek, měl jsem dočasně půjčený iPhone a ta kvalita tomu bohužel odpovídala.

Publikováno: 15. září 2019 Aktualizováno: 17. října 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články