Už nějakou dobu při svém cestování navštěvuji a hodnotím rumové bary. Některé jsou dobré, některé jsou špatné (těch je naštěstí minimum). V Košicích jsem byl už v jiném baru, ze kterého jsem byl nadšený. Hned vedle něj je místo, které má název Little Havana Cafe Bar, které si na kubánský bar hraje. Povím vám příběh o mé příšerné zkušenosti s Little Havana v Košicích.

Zavrženíhodný “bar” Little havana zvenku

Byl jsem ten víkend přednášet v Košicích na Digisemestru, večer jsme s účastníky školení seděli v restauraci a s některými jsme se shodli, že by bylo fajn navštívit rumový bar. Byla sobota večer a bar měl otevřeno do 1 ráno, takže celá skupinka cca 8 lidí vyrazila plná očekávání do baru Little Havana.

Dorazili jsme hodinu před zavíračkou, v baru nebyla ani noha – což samo o sobě v sobotu večer v centru města je špatný signál pro jakýkoliv podnik. Slečna se tvářila kysele, což byl druhý špatný signál. Poté co jsme se usadili, nám řekla že bude zavírat a až když jsme ji řekli, že jsme přišli hodinu před zavírací dobou, tak nerada začala obsluhovat.

Chtěl jsem kamarádům udělat takový rumový okruh po několika rumových destinacích, tak jsme začali klasikou a objednali si Appleton 12y. Slečna nám ho přinesla ve sklenicích na vodu. To už bylo moc a začal jsem ji vysvětlovat jak velké selhání to je a že chceme skleničky na rum.

V tomto nosí v Little Havana jamajský rum Appleton

Opáčila, že už je má v myčce a nebude je kvůli nám vyndávat, To už byl opravdu vrchol. Naštvaně jsme dopili a okamžitě odešli bez jediného Eura spropitného, protože tohle byla opravdu katastrofa. Pokud selhává v tom prvním a hlavním a to je vztah k zákazníkům je jedno jaké rumy a kolik jich má, protože do takového místa se prostě vracet nebudete. Ten kdo takový bar vede, absolutně nechápe, co je základem podnikání a co je příčinou, že se lidé do barů vrací. A do Little Havana se já už nikdy nevrátím.

A vám doporučuju tam nechodit také, ušetříte si peníze a zklamání.

PS: Když jsme chtěli změnit lokál, šli jsme hned vedle do Cuba Libre a tam bylo v tu samou dobu narváno k prasknutí. Dost výmluvné.

Publikováno: 7. února 2020 Aktualizováno: 7. února 2020
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 19

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentáře

 1. Fero napsal:

  Dobry deň, zo zvedavosti som si prečítal názor p. Pavla Ungra ohľadom rumového baru Little Havana v Košiciach. V daný deň kedy v tom bare bol p. Ungr som ja v tom bare nebol. No v posledných štyroch mesiacoch som v tom bare bol OPAKOVANE. Prečo? Hneď z niekoľkých dôvodov. Dovtedy som sa v rumoch tak nevyznal. Avšak pri mojej prvej návšteve v tomto bare sme sa stretli s veľmi príjemnou a ochotnou obsluhou. Ta obsluha bola taká ochotná, že mne a mojim priateľom urobila veľmi pútavú prezentáciu rumov, takze sme sa o tomto nesporne zaujímavom alkohole veľa naučili. Naše opakovane návštevy v tomto podniku sa zakaždým veľmi predĺžili a nikdy sme neodchádzali skôr ako o 3ej ráno, naposledy dokonca o 4:30. Personál bol do poslednej sekundy veľmi prijemny a ochotný a všetkým navstevnikom vyrábali a roznasali velmi zaujímavé chutne jednohubky. Obsluhujúci personál je evidentne starostlivo vyberaný, ochotný, vždy prijemny, usmievavý, s výbornými znalosťami o tomto úžasnom nápoji.
  Pár poznámok k názoru p. Ungra. Je minimálne odvážne, ak niekto takýmto kategoricky spôsobom hodnotí podnik z jednej návštevy. Môj názor je vysledkom asi 6 návštev tohto podniku a je diametrálne odlišný a stojím si za ním.
  Jedna rečnícka otázka pre p. Ungra. Viete čím je to, že vedľajší tzv. rumový bar bol plny? Videli ste skladbu návštevníkov? Pre miestnych teda pre Košičanov je vseobecne známy fakt, že do tohto baru Cuba libre, dnes pod názvom Diktátor, chodia miestne zlatokopky balit miestnych starších solventnejších pánov vo veku ich otcov… V tejto súvislosti napisem len toľko, že keď si chcem vychutnať dobry rum v príjemnom prostredí tak si určite opäť vyberiem bar Little Havana a nie vedľajší rumový, resp. bar zlatokopiek, ktorým je fungl jedno čo pijú, hlavne že majú správne naspulene kačacie pery, správny outfit a správne imidžovo držia cigaretu pri loveckom postoji pri barovom pulte.

 2. Duško napsal:

  Dobrý den pane Fero,

  vaše odpověď mě od tohoto baru ještě více odradila. Normální člověk, by napsal svůj komentářm, se svoji zkušeností a panu Ungrovi by napsal, že by to měl vyzkoušet ještě jednou, že určitě natrefil an špatnou obsluhu, že vám se to nikdy nestalo a jste s barem 100% spokojený.

  Takto mi to spíš připadá, že jste majitel, který se akorát naštval za svoji vlastní chybu, kterou nedokáže přiznat a neumí vést podnik v roce 2021 a zde se vydává za Ferka “chodím tam už od mala každý den”.

  Takže děkuji, ale klubu se také vyhnu.

  Hezký den,
  Duško Lakatoš

Napište váš názor