Už nějakou dobu při svém cestování navštěvuji a hodnotím rumové bary. Některé jsou dobré, některé jsou špatné (těch je naštěstí minimum). V Košicích jsem byl už v jiném baru, ze kterého jsem byl nadšený. Hned vedle něj je místo, které má název Little Havana Cafe Bar, které si na kubánský bar hraje. Povím vám příběh o mé příšerné zkušenosti s Little Havana v Košicích.

Zavrženíhodný “bar” Little havana zvenku

Byl jsem ten víkend přednášet v Košicích na Digisemestru, večer jsme s účastníky školení seděli v restauraci a s některými jsme se shodli, že by bylo fajn navštívit rumový bar. Byla sobota večer a bar měl otevřeno do 1 ráno, takže celá skupinka cca 8 lidí vyrazila plná očekávání do baru Little Havana.

Dorazili jsme hodinu před zavíračkou, v baru nebyla ani noha – což samo o sobě v sobotu večer v centru města je špatný signál pro jakýkoliv podnik. Slečna se tvářila kysele, což byl druhý špatný signál. Poté co jsme se usadili, nám řekla že bude zavírat a až když jsme ji řekli, že jsme přišli hodinu před zavírací dobou, tak nerada začala obsluhovat.

Chtěl jsem kamarádům udělat takový rumový okruh po několika rumových destinacích, tak jsme začali klasikou a objednali si Appleton 12y. Slečna nám ho přinesla ve sklenicích na vodu. To už bylo moc a začal jsem ji vysvětlovat jak velké selhání to je a že chceme skleničky na rum.

V tomto nosí v Little Havana jamajský rum Appleton

Opáčila, že už je má v myčce a nebude je kvůli nám vyndávat, To už byl opravdu vrchol. Naštvaně jsme dopili a okamžitě odešli bez jediného Eura spropitného, protože tohle byla opravdu katastrofa. Pokud selhává v tom prvním a hlavním a to je vztah k zákazníkům je jedno jaké rumy a kolik jich má, protože do takového místa se prostě vracet nebudete. Ten kdo takový bar vede, absolutně nechápe, co je základem podnikání a co je příčinou, že se lidé do barů vrací. A do Little Havana se já už nikdy nevrátím.

A vám doporučuju tam nechodit také, ušetříte si peníze a zklamání.

PS: Když jsme chtěli změnit lokál, šli jsme hned vedle do Cuba Libre a tam bylo v tu samou dobu narváno k prasknutí. Dost výmluvné.

Publikováno: 7. února 2020 Aktualizováno: 7. února 2020
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole :-)

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 15

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Napište váš názor