Při svých osobních a pracovních cestách se vždy snažím navštěvovat místní rumové bary. Když jsme přednášel na Digisemestru v Košicích, nebylo to jiné. V Košicích jsou 2 rumové bary, hned vedle sebe a tak jsem musel Cuba Libre Rum & Cigar House Košice navštívit.

Interiér baru

Hned po vstupu na vás dýchne autentická atmosféra stylových rumových barů. Tedy dřevo, příjemné osvětlení, styloví barmani a nabídka doutníků. Bar mi stylem hodně připomíná La Casa de la Havana vieja v Praze. Bar pojme odhadem 20 – 30 návštěvníků. Určitě se z tohoto pohledu budete cítit dobře. Posuďte sami:

Nabídka baru

Nabídka baru je okolo 100 – 150 lahví a jednoznačně vedou rumy španělského typu, tedy sladší kousky, spíše méně britského typu. Rumy agricole nebo jamajské rumy zde mají zastoupené jen velmi málo. Na druhou stranu se můžete těšit na Perfect Serve (specifická zážitková příprava rumu). Díky uvolněnějších kuřáckým zákonům si milovník rumu může užít i zajímavou nabídku doutníků.

Služby

Služby a vztah k zákazníkům jsou profesionální, na úrovni a zjevně má obsluha s rumy nemalé zkušenosti, tak, jak to má být.

Shrnutí

Mám z z tohoto baru dobrý pocit a pokud v Košicích chcete zajít za rum, tohle je určitě správná volba. Bar je (minimálně o víkendu) stále plný a bez rezervace (nebo pokud nepřijdete včas) si nesednete. Rumoví labužníci musí pouze akceptovat menší nabídku “pokročilejších” rumů, ale myslím, že to i tak za to stojí. Třeba svoji nabídku do budoucna rozšíří.

PS: Tento bar najdete i v Bratislavě, Prešově a čerstvě i v Polsku 🙂

Publikováno: 29. října 2019 Aktualizováno: 29. října 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Hlasů: 6

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] jsou dobré, některé jsou špatné (těch je naštěstí minimum). V Košicích jsem byl už v jiném baru, ze kterého jsem byl nadšený. Hned vedle něj je místo, které má název Little Havana Cafe […]