Hodnocení

60 %
Chutě
Síla

Protože jsme na Rumfest v Trnavě dojeli s Karlem Vaníčkem o den dříve, horký letní večer přímo vyzýval k testování místních barů. Od místních kolegů jsme dostali tip na Spirit bar a Zacapa room, který díky jedné fotografii vyhrál a šli jsme ho navštívit.

Zacapa room je malý, útulný bar cca 200 metrů od centra Trnavy, bohužel bez klimatizace 🙂 Ačkoliv je to stylový Zacapa bar, bylo vidět, že sem lidé chodí i na víno, koktejly a dle obsluhy i na čas nebo pivo (!). Děsivé!

Pominu-li nabídku rumů Zacapy, která je poměrně dobrá, tak bar samotný má nabídku jiných rumů poměrně malou, většinou jsou to sladší rumy. U mladíka, který nás obsluhoval bylo vidět jeho velké nadšení pro rumy a jeho práci a proto jsme okamžitě zvolili rumy podávané jako “perfect serve“.

Co je to Perfect Serve?

Perfect serve je, dle slov obsluhy, speciální podávání alkoholu, v našem případě rumů. Barman použije specifické náčiní a nádobí, aby prožitek z konzumace byla co nejzajímavější a nejintenzivnější.

Sady na Perfect Serve

Zacapa 23 a ananas s čokoládou

Perfect serve dle slov obsluhy je speciální podávání určitých rumů. Jako první jsme zvolili Zacapu 23 solera se sušeným ananasem a flambovanou čokoládou. Oba s jsme se Karlem shodli, že i když 23 doma máme a moc nám nejde, zde byla skvělá. Horký ananas s čokoládou vytáhl jemnost a sladší chuťové tóny a i prachobyčejná Zacapa 23 nakonec chutnala výtečně.

Perfect serve: Zacapa 23

Překapávaná Zacapa Royal

Druhá přišla na řadu Zacapa Royal podávaná formou překapávané konstrukce přes 2 skleničky a celý rum tím byl provzdušněn a zjemnilo to jeho chuť. Tohle jsme již zažil, takže jsme to nechal jen Karlovi a já se pustil do jiného rumového dobrodružství.

Perfect serve: Zacapa Royal

Havana Club de Selección maestros

Karel mi doporučil tuto Havanu a určitě jsem neprohloupil. Abych zážitek ozvláštnil, nechal jsem si od obsluhy doporučit doutník a tak jsme se pustili do kubánského Romeo y Julieta v síle 3. Neprohloupil jsem, jemnost a síla kubánského rumu a jemný doutník zakončili skvěle tento rumový večer.

Kubánský doutník: Romeo y Julieta

Vyhodnocení

Zacapa Room je příjemný malý bar, který doporučuji navštívit. Servis je skvělý a “perfect serve” vykompenzuje malou nabídku rumů a lidi co kolem vás pijí víno a čaj. Děkuji obsluze za příjemný večer a rád se kdykoliv vrátím.

Kategorie

Kde pít rum
Publikováno: 15. června 2019 Aktualizováno: 14. září 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články