Většina z vás jistě již zahlédla, že se rychle blíží již dlouho očekávaná rumová událost v Praze – Rumfest 2021. Jde o velikou akci, kde se sejde spousta známých osobností ze světa rumu, můžete ochutnat nespočet rumů za skvělé ceny a popovídat si s ostatními milovníky rumů i se samotnými prodejci. Budete se moci zúčastnit také přednášek či degustací, dobře se najíst a třeba i lehce zasoutěžit. Pokud jste již navštívili nějaký předchozí ročník Rumfestu, tento článek vám možná trošku připomene tu skvělou atmosféru zde. Pokud jste na Rumfestu ještě nebyli, zde máte inspiraci, na co se můžete těšit.

Organizační věci

Rumfest se koná již tradičně v Praze v areálu Žlutých lázní. Je to dobře dostupné místo poblíž centra Prahy, najdete zde spoustu kaváren, velký relaxační plac, jste hned vedle vody, prostě ideální místo pro takovou akci.

Datum byla přesunuto na 11. září 2021 a akce trvá od 12:00 do 21:00 hodin.

Základní vstupenka stojí 350,-kč a můžete ji koupit zde: https://shop.barlife.cz/rumfest-zakladni-vstupenka/

Ovšem nespěchejte, protože vstupenka není zdaleka to jediné, co Rumfest nabízí!

Rozhodně stojí za to navštívit mimo běžných veřejných přednášek i speciální degustace, tzv. Masterclass. Jsou celkem tři a každá je omezená počtem 20 účastníků. Celou degustací vás provede Hedonism Spirit, konkrétně Vít Šafář. Jeho degustace jsou vždy zážitkem, má opravdu skvělý přehled a vždy se dozvím něco nového a zajímavého. Letos si pro nás přichystal tyto degustace:

Pokud se chcete dozvědět ještě něco víc o rumu obecně, o různých trendech nebo třeba o párování jídla a rumu, rozhodně stojí za koupi i velmi podařená kniha Rumbook. Najdete v ní skvělé články, zajímavosti, a mnoho dalšího. K zakoupení bude jak na Rumfestu, tak můžete objednávat zde spolu se vstupenkami: https://shop.barlife.cz/rumbook/

Rumy, občerstvení, přednášky

Letos se můžete těšit na více než 20 stánků s velkou spoustou rumů. Odhadem jich bude zřejmě více než 250. Těšit se můžete třeba na Interdrinks, Warehouse1, Fenix Drinks, United Drinks, Albert Michler a mnoho dalších. Pokud vás zajímají konkrétní vystavovatelé a rumy, můžete se podívat na jejich seznam zde: https://www.barlifeevents.cz/vystavovatele

Je opravdu úžasné, kolik různých rumů zde můžete ochutnat a jak vás ta atmosféra vtáhne. Do toho zní od Djského pultu karibská hudba a voní skvělé jídlo (minule jsme si užívali hned několik stanovišť s občerstvením a byl jsem moc spokojený). Je fajn si udělat plán, které značky a rumy chcete ochutnat, ale já se ho stejně posledně moc nedržel. I snaha dělat si poznámky u každého vzorečku byla za chvilku zapomenuta. Ale je dobré si na začátek zajít na takové ty top vzorky a novinky, abyste si je co nejvíce užili. Nebudou chybět ani skvělé míchané nápoje, tedy pokud je máte rádi, neváhejte se osvěžit nějakým dobrým drinkem.

V loňském ročníku jsme se zúčastnili mimo speciální Masterclass degustace i veřejných přednášek od několika Ambasadorů. Slyšeli jsme např. Iana Burella, Joshuu Singha či Roberta Pola spolu s Janem Albrechtem. Dozvíte se něco více o vašich oblíbených značkách, ochutnáte nějaké dobré rumy a proběhly i nějaké soutěže. Tedy letos se máme určitě také na co těšit.

Shrnutí akce

Nemyslete si, že je tato akce pouze pro ostřílené rumové znalce a vášnivé degustátory. Je to ideální akce i pro úplné nováčky ve světě rumu. Zde si právě můžete najít tu vaši ideální rumovou cestu, ať už povede světem doslazovaných rumů, agricole rumů nebo třeba Jamajkou či Barbadosem. Nebojte se oslovit lidi ve stáncích, aby vám o rumu něco řekli, všichni jsou to odborníci a troufnu si říct, že rumem žijí. Spíše pak bude problém od stánku odejít 🙂 Stejně tak se nebojte oslovit nějakou skupinku degustátorů a třeba se k nim připojit. Pokud mě potkáte, klidně můžeme pokecat, dát nějaký vzoreček, rád poznám nové přátelé v tom našem rumovém světě. Poznávací znak, postroj se dvěma foťáky a stále nějaký rum nebo doutník v ruce 😀 Dali jsem si letos takový úkol, zkusit projít opravdu každý stánek, něco vyfotit, udělat rozhovor, no bude to náročné 🙂

Pokud jdete poprvé na takovou akci, hlavní je se nenechat úplně strhnout a neopít se v první hodině. Možná to leckomu přijde legrační, ale pamatuji si můj první ročník. Každý má jiné tempo, každý volí jiné vzorečky a je těžké někdy udržet krok. Pokud se to ale dobře rozvrhne, hodně se zapíjí vodou a vydatně jí, dá se zvládnout ochutnat velké množství vzorečků a festival si užít až do samotného konce.

Publikováno: 25. srpna 2021 Aktualizováno: 25. srpna 2021
Autor článku - Jiří Naller Jsem fotograf a milovník rumů. Jsem zakladatel rumové skupiny Rum a vše kolem něj. Rád experimentuji a snažím se vnášet do fotografií (nejen rumů) netradiční prvky a originální pojetí.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Hlasů: 19

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články