Rumové akce a degustace

Nejčtěnější článek za posledního půl roku

Madeira – Rum Tour 2024

Přečíst článek
Madeira – Rum Tour 2024    

Madeira – Rum Tour 2024

Dnes bychom vám rádi představili rumové destilerie Portugalského ostrova Madeira, který je plný dechberoucích přírodních scenerií, dobrého rumu, banánů, Ponchy a Madeirského fortifikovaného vína. Madeirská legislativa umožňuje plnit rumy bílé, co se týče stařených, tak se může plnit vždy v 3. letých intervalech. Mezi těmito intervaly jsou sudy vždy zapečetěny. Co se týče sudů používaných ke […]

Číst dále
Trnava Rum Fest 2023    

Trnava Rum Fest 2023

Snad žádnému rumovému fanouškovi (zejména na Slovensku) nemohlo uniknout, že v sobotu 10.6.2023 v Trnavě probíhala významná a velmi očekávaná akce – Trnava Rum Fest 2023. Akce se konala v krásném prostředí Nádvorie, v samotném srdci Trnavy. Start byl ve 13:00 a předpokládaný konec ve 23:55 hodin. A co všechno jste mohli na Rumfestu zažít, navštívit a ochutnat? To najdete právě v tomto článku.

Číst dále
RUMFEST BY BARLIFE 2023    

RUMFEST BY BARLIFE 2023

Snad žádnému rumovému fanouškovi nemohlo uniknout, že se v sobotu konala významná a velmi očekávaná akce – Rumfest 2023. Po loňskkém jubilejním desátém ročníku v Martinickém paláci jsme se přesunuli zpět do parádního areálu Žlutých lázní. Počasí vyšlo na jedničku a tak jsme si mohli užít krásného okolí Vltavy, posedět na trávě a užívat si sluníčko. Start byl ve 12:00 a předpokládaný konec ve 21:00 hodin. A co všechno jste mohli na Rumfestu zažít, navštívit a ochutnat? To najdete právě v tomto článku.

Číst dále
UPB Ron Botran tour Guatemala 2023 – 2. část    

UPB Ron Botran tour Guatemala 2023 – 2. část

Dovolte, abych vám přinesl detailní report z výletu do Guatemaly, kterou pořádala značka Ron Botran pro svoje přední distributory. Já jsem neskutečně rád, že mě Jirka Rabel oslovil a umožnil mi uskutečnit si můj dlouhodobý rumový sen. Výletu se společně se mnou účastnil i Tomáš Mozr a Gabriela Stehlíková (oba z UPB) a já jsem za ně nesmírně rád, protože lepší parťáky na cesty jsem si nemohl přát. Jelikož je zážitků a fotek opravdu mnoho, rozhodl jsem se celý report rozdělit alespoň na dvě části. V té první jsem vás seznámil s prvními dny ve Guatemale. Navštívili jsme Flores, Tikal, užívali si krásy přírody a náš vlastní program. Ve druhé časti to bude již více o rumu, jak jsem sliboval. Pojďme si společně projít celým procesem výroby rumů Ron Botran.

Číst dále
UPB Ron Botran tour Guatemala 2023 – 1. část    

UPB Ron Botran tour Guatemala 2023 – 1. část

Dovolte, abych vám přinesl detailní report z výletu na Guatemalu, kterou pořádala značka Ron Botran pro svoje odběratele. Já jsem neskutečně rád, že mě Jirka Rabel oslovil a umožnil mi uskutečnit můj rumový sen. Výletu se společně se mnou účastnil i Tomáš Mozr a Gabriela Stehlíková a já jsem za ně neskutečně rád, protože lepší parťáky na cesty si neumím představit. Jelikož je zážitků a fotek opravdu mnoho, rozhodl jsem se celý report rozdělit alespoň na dvě části. V první vás seznámím v našem kulturním cestování na vlastní pěst a ve druhé části s oficiálním programem Botran, který si pro nás připravili.

Číst dále
Tradiční horský rumový sraz 2023    

Tradiční horský rumový sraz 2023

Hned z kraje roku se uskutečnil již několikátý ročník rumového fanouškovského srazu v krásném prostředí Orlických hor na chatě našeho skvělého kamaráda Martina Špryňara. Je to víkend plný skvělé zábavy s přáteli, skvělého rumu, doutníků a vynikajícího jídla. Nechybí však ani naučné přednášky a sportovní vrcholové výkony. Zkusím vám tedy tento parádní sraz krátkým článkem maličko přiblížit.

Číst dále
Den s UPB a značkou Plantation – Historicky první návštěva Alexandera Gabriela v ČR    

Den s UPB a značkou Plantation – Historicky první návštěva Alexandera Gabriela v ČR

Snad žádnému rumovému fanouškovi nemohlo uniknout, že jsme 4. a 5. října zažili skutečně velký rumový svátek. Pozvání do České republiky totiž poprvé přijal pan Alexander Gabriel. Je to majitel společností Maison Ferrand a West Indies Rum Distillery, zároveň také Master Blender a muž stojící za značkami Plantation Rum, Citadelle Gin a Ferrand Cognac.

Číst dále
Den rumu Hulín 2022    

Den rumu Hulín 2022

Rumové léto v Pardubicích již proběhlo a hned následující víkend se konala další rumová akce, tentokrát v Hulíně. Tato rumová událost se konala již loni, jen na jiném místě a tak jsme měli možnost porovnání, který ročník se vydařil lépe. Pojďme se tedy podívat, jak celé rumové odpoledne probíhalo.

Číst dále
Rumové Léto Pardubice 2022    

Rumové Léto Pardubice 2022

Pražský Rumfest je již nějakou dobu za námi, ale naštěstí to není jediná rumová akce v naší krásné zemi. Mám velikou radost, když se objeví pár nadšenců a vytvoří pro nás takovou akci, jako bylo Rumové Léto v Pardubicích. Podíleli se na tom především tři rumoví a doutníkoví nadšenci, ambassadoři, skvělí kluci Martin Socha (One & Only), Tomáš Chudomel (Dictador) a Jan Urban (Ron Barceló). Zorganizovat takovouto akci není nic jednoduché a klobouk dolů za to, že se do toho pustili.

Číst dále
RUMFEST BY BARLIFE 2022 – 10TH ANNIVERSARY    

RUMFEST BY BARLIFE 2022 – 10TH ANNIVERSARY

Snad žádnému rumovému fanouškovi nemohlo uniknout, že se v sobotu konala významná a velmi očekávaná akce – jubilejní desátý Rumfest. Konal se jako vždy v Praze, ovšem tentokrát jsme se mohli kochat krásnými prostory Martinického paláce v Hradčanech. Místo je to krásné, na každém kroku na vás dýchne historická podoba staré Prahy.

Číst dále
RHUM FEST PARIS 2022    

RHUM FEST PARIS 2022

Snad žádnému rumovému fanouškovi nemohlo uniknout, že se minulý víkend konal jeden z největších Rum festivalů v Evropě – Rhum Fest Paris 2022. Nikdy by mě asi nenapadlo, že bych se tohoto festivalu mohl zúčastnit. Ovšem jako blesk z čistého nebe se mi tato možnost naskytla a zkrátka ji nešlo odolat. Ještě jednou velké díky patří pro Jan Albrecht a Mario Navarro, kteří nám domluvili vstup, i když byly lístky již beznadějně vyprodané. A také pro ostatní členy naší expedice, že mě vzali sebou.

Číst dále
Rumová degustace Sonora – skvělé rumy s mírným zklamáním    

Rumová degustace Sonora – skvělé rumy s mírným zklamáním

Včera 26.10. proběhla degustace rumů v mexické restauraci Sonora. O této restauraci jsem nikdy neslyšel, ale po drobné rešerší jsem zjistil, že pan Hlaváč (majitel), jen na trhu s alkoholem opravdu dlouho a i když představení degustace bylo opravdu rozporuplné, zaujaly mne rumy HSE i to, že o Sonoře vůbec nic nevím, tak jsem degustaci […]

Číst dále
Praha – Botran Master Class, Tour de Bar    

Praha – Botran Master Class, Tour de Bar

Určitě jste z několika fotek zaregistrovali, že v pátek 8.10.2021 společnost UPB/Warehouse1 pořádala speciální rumovou akci se značkou Botran. Akce se konala v Café Restaurant na Střeleckém ostrově v Praze. Velkým lákadlem byla samozřejmě historicky první návštěva Magdy Lopéz (Botran Master Blender) a José Quintana (Botran Master Distiller) u vás v České republice.

Číst dále
RUMFEST BY BARLIFE 2021    

RUMFEST BY BARLIFE 2021

Snad žádnému rumovému fanouškovi nemohlo uniknout, že se v sobotu konala významná a velmi očekávaná akce – Rumfest 2021. Konal se jako vždy v Praze ve Žlutých lázních, což je naprosto skvělé místo. Krásné okolí hned u vody, tráva, hřiště, kavárny i restaurace a pak samotný areál, kde se Rumfest koná. Start byl ve 12:00 a předpokládaný konec ve 21:00 hodin.

Číst dále
Rumfest Praha 2021 – Na co se těšit?    

Rumfest Praha 2021 – Na co se těšit?

Většina z vás jistě již zahlédla, že se rychle blíží již dlouho očekávaná rumová událost v Praze – Rumfest 2021. Jde o velikou akci, kde se sejde spousta známých osobností ze světa rumu, můžete ochutnat nespočet rumů za skvělé ceny a popovídat si s ostatními milovníky rumů i se samotnými prodejci. Budete se moci zúčastnit také přednášek či degustací, dobře se najíst a třeba i lehce zasoutěžit. Pokud jste již navštívili nějaký předchozí ročník Rumfestu, tento článek vám možná trošku připomene tu skvělou atmosféru zde. Pokud jste na Rumfestu ještě nebyli, zde máte inspiraci, na co se můžete těšit.

Číst dále
Den rumu Hulín    

Den rumu Hulín

Určitě jste z několika fotek a videí zaregistrovali, že se konala speciální rumová akce v Hulíně. Sešlo se tam spousta známých i méně známých rumových značek i s jejich ambasadory, vyslanci známých rumových obchodů, mistři grilu, hudebníci a další. My jsme vyrazili z Vyškova coby tříčlenná výprava s kamarády Jardou Zemanem a Pavlem Gottwaldem, který nám dělal odvoz a ještě jednou mu za to moc děkujeme.

Číst dále