Hodnocení

49 %
Chutě
Síla

Před časem jsem veřejně slíbil, že navštívím postupně pražské rumové bary a opravdu jsem začal. Na doporučení jsme jako první navštívili Rum House v Žitné ulici. Jako druhý byl Ron Bar Sbohem rozume.

Jak se k baru dostanete

Tento bar najdete na Vinohradech, kousek (asi 5 minut) pešky do metra Náměstí míru. Bar najdete na kruhovém objezdu na Americké ulici. Bar má i zahrádku, která byla v létě úplně plná, ale většina lidí měla pivo.

Jak to vevnitř vypadá?

Interiér rozhodně nepůsobí jako rumový bar, spíše jako příjemná vinohradská hospůdka.

Obsluha a nabídka

Obsluha byla rychlá, ale rumům zjevně rozuměl jen ten pán, slečna co obsluhovala byla podle mě hodně mimo. Když jsme popsali, co chceme, trvalo 5 minut, než přišla s nabídkou. Rum, který jsem si vybral mi slečna ani nepřinesla. Na druhou stranu, když přišel asi sám majitel, sice byl poněkud tichý, ale nabídl dobrý rum, který jsme ještě neměl – indonéský rum Naga.

Nabídka je ale poměrně široká, byť ve srovnání s Rum housem o řád nižší – napočítal jsme okolo 130 rumů. Jídelní lístek zvolil font, který není příliš čitelný.

Shrnutí

Moje žena velmi trefně tento bar trefně označila, jako rumový bar pro nenáročného pijáka. S tím mohu naprosto souhlasit. Prostředí spíše hospodské, obsluha spíše podprůměrná, ale nabídka solidní. Pokud jste z Vinohrad a víte co chcete, jistě si vyberete, ale není to místo, které bych rád lidem ukazoval a chlubil se s ním. Rozhodně neurazí, ale ani nezaujme.

Kategorie

Rumové bary Praha
Publikováno: 26. srpna 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] Ron bar Sbohem rozume (má hodně dobrých referencí) – moji recenzi čtěte zde […]