Hodnocení

49 %

Před časem jsem veřejně slíbil, že navštívím postupně pražské rumové bary a opravdu jsem začal. Na doporučení jsme jako první navštívili Rum House v Žitné ulici. Jako druhý byl Ron Bar Sbohem rozume.

Jak se k baru dostanete

Tento bar najdete na Vinohradech, kousek (asi 5 minut) pešky do metra Náměstí míru. Bar najdete na kruhovém objezdu na Americké ulici. Bar má i zahrádku, která byla v létě úplně plná, ale většina lidí měla pivo.

Jak to vevnitř vypadá?

Interiér rozhodně nepůsobí jako rumový bar, spíše jako příjemná vinohradská hospůdka.

Obsluha a nabídka

Obsluha byla rychlá, ale rumům zjevně rozuměl jen ten pán, slečna co obsluhovala byla podle mě hodně mimo. Když jsme popsali, co chceme, trvalo 5 minut, než přišla s nabídkou. Rum, který jsem si vybral mi slečna ani nepřinesla. Na druhou stranu, když přišel asi sám majitel, sice byl poněkud tichý, ale nabídl dobrý rum, který jsme ještě neměl – indonéský rum Naga.

Nabídka je ale poměrně široká, byť ve srovnání s Rum housem o řád nižší – napočítal jsme okolo 130 rumů. Jídelní lístek zvolil font, který není příliš čitelný.

Shrnutí

Moje žena velmi trefně tento bar trefně označila, jako rumový bar pro nenáročného pijáka. S tím mohu naprosto souhlasit. Prostředí spíše hospodské, obsluha spíše podprůměrná, ale nabídka solidní. Pokud jste z Vinohrad a víte co chcete, jistě si vyberete, ale není to místo, které bych rád lidem ukazoval a chlubil se s ním. Rozhodně neurazí, ale ani nezaujme.

Info o rumu

Výrobce Rumové bary Praha
Typ Rumové bary Praha
Typ výroby Rumové bary Praha
Chutě Rumové bary Praha
Označení Rumové bary Praha
Barva Rumové bary Praha
Balení Rumové bary Praha
Jedinečnost Rumové bary Praha
Síla Rumové bary Praha
Staření a stáří Rumové bary Praha
Publikováno: 26. srpna 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] Ron bar Sbohem rozume (má hodně dobrých referencí) – moji recenzi čtěte zde […]

Napište váš názor