Rumové bary v Praze: Ron bar Sbohem rozume – neurazí, nenadchne (⭐⭐⭐)

Před časem jsem veřejně slíbil, že navštívím postupně pražské rumové bary a opravdu jsem začal. Na doporučení jsme jako první navštívili Rum House v Žitné ulici. Jako druhý byl Ron Bar Sbohem rozume.

Jak se k baru dostanete

Tento bar najdete na Vinohradech, kousek (asi 5 minut) pešky do metra Náměstí míru. Bar najdete na kruhovém objezdu na Americké ulici. Bar má i zahrádku, která byla v létě úplně plná, ale většina lidí měla pivo.

Jak to vevnitř vypadá?

Interiér rozhodně nepůsobí jako rumový bar, spíše jako příjemná vinohradská hospůdka.

Obsluha a nabídka

Obsluha byla rychlá, ale rumům zjevně rozuměl jen ten pán, slečna co obsluhovala byla podle mě hodně mimo. Když jsme popsali, co chceme, trvalo 5 minut, než přišla s nabídkou. Rum, který jsem si vybral mi slečna ani nepřinesla. Na druhou stranu, když přišel asi sám majitel, sice byl poněkud tichý, ale nabídl dobrý rum, který jsme ještě neměl – indonéský rum Naga.

Nabídka je ale poměrně široká, byť ve srovnání s Rum housem o řád nižší – napočítal jsme okolo 130 rumů. Jídelní lístek zvolil font, který není příliš čitelný.

Shrnutí

Moje žena velmi trefně tento bar trefně označila, jako rumový bar pro nenáročného pijáka. S tím mohu naprosto souhlasit. Prostředí spíše hospodské, obsluha spíše podprůměrná, ale nabídka solidní. Pokud jste z Vinohrad a víte co chcete, jistě si vyberete, ale není to místo, které bych rád lidem ukazoval a chlubil se s ním. Rozhodně neurazí, ale ani nezaujme.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Rumové bary v Praze: Ron bar Sbohem rozume – neurazí, nenadchne (⭐⭐⭐)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *