Když jsem byl na dovolené v Beskydech, zjistil jsem, že v Ostravě otevřeli nový obchod s rumem. Rozhodl jsem se tedy, že jej navštívím a k recenzím rumů, barů, degustací přidám i recenze kamenných obchodů. Odstartuji to nejstarším obchodem v Ostravě, který má netradiční název Rumpa-drinks po svých majitelích.

Kde najdete Rumpa-drinks?

V Ostravě!!! Přesněji na okraji Ostravy. Pokud si adresu zadáte do navigace, neomylně vás navede na ulici, kde naleznete reklamní ceduli na lampě. Poté se stačí poohlédnout po další šipce a uvidíte vývěsní štít Rumotéky Rumpa-drinks.

Jak vypadá prodejna zevnitř

Prodejna je uvnitř malá, ale útulná, a je opravdu plná rumů. A to nejen jich. Najdete zde i jiný alkohol, nabídku doutníků a čokolády. Vybavení doplňuje rumový sud a i praktický kávovar. Vše si můžete prohlédnout na fotografiích níže:

Nabídka rumů

Nabídka je zajímavá, našel jsem láhve, které jsem vůbec neznal. A některé značky – jako například Espero nebo základní řada Plantation – byly zastoupeny opravdu velmi dobře. Oproti tomu některé ze zajímavější a dražší klasiky jsem v nabídce nenašel (Zacapa XO, Dos Maderas Luxus, Diplomatico Single Vintage atp.). Stejně tak ani dražší kousky od Foursquare, Velier či Hampden Estate. Na e-shopu mají v nabídce 383 kusů. Paní majitelka mě ale upozornila, že teď mají vyprodáno a některé lahve nejsou ze skladu doplněny – takže to mohlo být tím. Stejně tak je třeba si uvědomit, že kupní síla v Ostravě nebude stejná jako v Brně či v Praze.

Obsluha

Zde si to nemohu vynachválit. V prodejně mě uvítala přímo paní majitelka Kateřina Rumpová, celou dobu (něco přes hodinu) se mi věnovala a bylo to příjemné povídání. V prodejně vypomáhá i její dcera a obě mají rumy velmi rádi, takže jsme si povídání zpříjemnili několika skleničkami a dobrou kávou.

Prodejna má jeden obrovský benefit a to, že v podstatě každý rum mají otevřený a zákazníkům dávají ochutnat, aby co nejlépe odhadli chuťový profil. Tak se nemůže stát, že si koupíte láhev, která vám nechutná. Projdou s vámi ochutnávky až se trefí a vy si odnášíte přesně to, co vám sedí.

Kateřina Rumpová

Paní Rumpová mě oslnila nejen znalostí rumů, rumfestů , ale také mapkou, kde mi ukázala, kde všude v Karibiku už byla, a které destilérie navštívila. Je skutečně člověk na svém místě, co “rumovému řemeslu” rozumí. Seznam navštívených míst (označené růžově) jsem si vyfotil:

Závěr

Prodejna na mne zapůsobila veskrze pozitivně, a krom umístění na periferii Ostravy a možná trošku zúženého sortimentu, nemohu nic vytknout. Nabídka solidní, přístup k zákazníkům dobrý, ceny férové a rumům sakra rozumí. Dělají i degustace. Jako bonus dostanete ochutnat, abyste si dobře vybrali. Pokud budete v Ostravě, určitě se stavte.

Kategorie

Rumové obchody
Publikováno: 8. srpna 2019 Aktualizováno: 17. října 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] PS: Tohle není poslední akce v Ostravě! Na jaro jsme domluveni na báječnou zahradní rumovou party s Rumpa Drinks! […]