Už delší dobu sledují sympatický růst rumové komunity. Od rumových fanoušků, nadšenců, barmanů a barů, přes zástupce značek, distributorů, zájemců i investiční rum, rumových puristů, brand ambasadorů až obyčejné lidi, kterým rum prostě chutná nebo opravdové rumové odborníky. Jen v rumové skupině Rum CZ SK je nás více než 1 800 a stále to číslo stoupá. Existují ale i další skupiny jako Tipy na rumové akce, degustace nebo Rum a vše kolem něj, které mají další stovky rumových fanoušků.
Chyběla mi, a i mnohým z vás, nějaká forma setkávání. Ti odvážnější z nás, kteří nejsou tolik introvertní:-), jsme se začali potkávat v barech, na degustacích, rumfestech nebo při výměnách lahví nebo společných nákupech ze zahraničí. Jako zakladatel RumRocku jsem si řekl, že možná chybělo něco víc.
V září se v Praze zrodil RumRock Blend, tedy první pokus o seriál setkání rumové komunity, který se odehrával ve se skvělém rumovém barem La Casa de La Havana vieja. Tím ale nekončíme! Další setkání rumových fanoušku nás čeká v Ostravě 29. listopadu 2019.
Degustace rumů, které v ostravských barech moc nepotkáte
Na degustaci jsme snažili vybrat zajímavé zástupce rumů, které měly potěšit i některé z vás překvapit, a jako bonus se můžete těšit na malé občerstvení a welcome drink.
Na co se v degustaci můžete těšit? Jako již poprvé, úplně prozrazovat nebudeme, ale můžete se těšit na:
zástupce nedoslazovaného sladšího rumu z Barbadosu,
zástupce suššího rumu z Jamajky,
zástupce suššího rumu z Trinidadu,
zástupce nedoslazovaného rumu z Trinidadu,
zástupce prémiového rumu z Guyany,
zástupce sladkého rumu z Panenských ostrovů.
Celou akci bude provázet neformální konzumace a povídání si nejen o rumech. Doufám, že se nás sejde co nejvíce (kapacita je 22 míst)!
Zaujal jsme vás? To jsem rád. Přijměte tedy naše společné pozvání na RumRock II v Ostravě 29. listopadu od 19:00 v SPIRITS ORIGINAL, října 285/13, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz. Vstup na akci je podmíněný nákupem vstupenky níže. Máme jen 22 míst na celé Ostravsko, takže neváhejte!
PS: Tohle není poslední akce v Ostravě! Na jaro jsme domluveni na báječnou zahradní rumovou party s Rumpa Drinks!
Autor článku - Pavel Ungr
Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole :-)
Už delší dobu sledují sympatický růst rumové komunity. Od rumových fanoušků, nadšenců, barmanů a barů, přes zástupce značek, distributorů, zájemců i investiční rum, rumových puristů, brand ambasadorů až obyčejné lidi, kterým rum prostě chutná nebo opravdové rumové odborníky. Jen v rumové skupině Rum CZ SK je nás více než 1 800 a stále to číslo […]