Největší rumová platforma na světě oznamuje svůj další krok. Je to úspěšný příběh z Německa: během několika let vybudoval zakladatel Oliver Gerhardt se svým týmem největší a nejdůležitější platformu pro milovníky rumu na celém světě díky své aplikaci RumX. Právě kombinace různých funkcí dělá RumX jedinečným a nepostradatelným společníkem každého milovníka rumu. Uživatelé mohou pít rumy a sdílet své degustační dojmy, spojit se s podobně smýšlejícími lidmi v integrovaném fóru, digitalizovat svou osobní sbírku rumů a sledovat její výkonnost. Platforma slouží také jako výzkumný nástroj a zdroj inspirace. V současné době mohou uživatelé na RumX najít informace a recenze o více než 17 000 rumech. Díky tomu je databáze nejen nejobsáhlejší a nejaktuálnější sbírkou rumů na světě – zahrnuje také prakticky všechny druhy, které jsou v současné době na trhu k dispozici.

Tvůrci nyní oznámili další fázi vývoje:

V současné době se RumX rozšiřuje na tržiště, kde mohou evropské internetové obchody nabízet své rumy. Rozšířením na plnohodnotné tržiště prochází RumX významným vývojem. Platforma, která je již nyní domovem největší rumové databáze na světě a obsahuje více než 150 000 individuálních rumových recenzí, nyní integruje možnost přímého nákupu. Symbióza největšího světového portálu pro hodnocení rumů a možnosti přímého nákupu zajímavých lahví činí z RumX dokonalou platformu pro znalce a sběratele rumů.

Aplikace RumX je zdarma k dispozici v obchodech Apple App Store a Google Play.

Rozhovor se zakladatelem společnosti RumX Oliverem Gerhardtem

Na jaké inovace v aplikacích se mohou uživatelé těšit v následujících měsících?

Je jich docela dost! Integrace velkých i malých internetových obchodů do našeho tržiště bude pro naše uživatele velkou přidanou hodnotou. Tato jedinečná kombinace moudrosti RumX komunity s více než 150 000 recenzemi rumů a silného rozšíření partnerských obchodů vytváří pro naše uživatele zcela nový zážitek z nakupování. Místo toho, aby museli trávit čas vyhledáváním a porovnáváním recenzí a nabídek v mnoha různých obchodech, získají v RumX vše z jednoho zdroje.

V současné době také rozšiřujeme naše doporučovací algoritmy o technologie umělé inteligence.Na základě hodnocení uživatelů a jejich individuálních preferencí odvozujeme personalizovaná doporučení nových rumů. Čím více rumů uživatel ohodnotil, tím jsou jeho doporučení personalizovanější. Pro naše uživatele to znamená, že dělají lepší nákupní rozhodnutí a špatné nákupy jsou minulostí. Více než 150 000 recenzí a degustačních poznámek naší komunity tvoří jedinečný základ této novinky.

V neposlední řadě pracujeme na rozšíření komunitních funkcí, abychom našim uživatelům nabídli ještě více možností, jak se spojit s dalšími podobně smýšlejícími lidmi a sdílet své zkušenosti. Vždyť o to v této krásné vášni jde! V budoucnu si například budete moci prohlížet seznamy přání přátel – ideální, pokud ještě potřebujete dárek na poslední chvíli.

Proč jste se rozhodli přidat do platformy RumX tržiště?

Rozhodnutí integrovat tržiště do platformy RumX vycházelo z několika úvah zaměřených na potřeby a přání naší komunity:

 • Integrovaný zážitek z nakupování: Naši uživatelé hledají nejen recenze a
  informace, ale chtějí mít také možnost přímo si zakoupit rum, který si vybrali.
  objevili. Díky tržištím mohou nyní nakupovat v rámci aplikace, čímž se
  celý proces plynulejší a pohodlnější.
 • Rozšířené možnosti sortimentu: Díky integraci řady evropských internetových obchodů jsme
  nabízíme širší sortiment rumů, daleko širší, než by mohl nabídnout jediný obchod.
 • Jeden účet pro všechny partnerské obchody: Díky centrálnímu účtu RumX nemusí uživatelé
  muset registrovat u každého obchodu. To šetří čas a snižuje úsilí potřebné k
  zadávání osobních údajů při každém nákupu.
 • Cílená personalizace: Na základě preferencí a hodnocení uživatelů můžeme poskytnout
  individuálně přizpůsobená doporučení díky našim vylepšeným algoritmům. Toto
  umožňuje našim uživatelům objevovat nové rumy, které odpovídají jejich vkusu.

Tržiště překlenuje mezeru mezi objevením a nákupem. Tímto způsobem nevytváříme pouze prodejní platformu, ale nákupní zážitek, který spojuje prohlížení, objevování a nákup rumů v jeden celistvý ekosystém.

Jak se budou moci prodejci na RumX prezentovat?

Partneři obchodů mohou využívat pokročilé rozhraní, které do naší platformy snadno propojí celý jejich sortiment včetně aktuálních cen a dostupnosti. Uživatelé tak okamžitě uvidí, které rumy jsou u kterého prodejce k dispozici, spolu s autentickými recenzemi a degustačními dojmy naší komunity. Pokud uživatel najde lákavou nabídku, aplikace mu umožní pohodlný nákup přímo v aplikaci. Nové tržiště RumX se tak stává centrálním rozhraním, které efektivně propojuje milovníky rumu a renomované prodejce z celé Evropy.

Další zajímavostí je naše nová “objevitelská oblast”. Zde se uživatelé mohou inspirovat novými nabídkami rumů od našich partnerů a získat doporučení, která jsou přesně přizpůsobena jejich preferencím. Tento systém se průběžně učí s každým dalším hodnocením, které uživatel zadá, a zajišťuje tak stále přesnější a personalizovanější nákupní zážitek.

Budou i nadále existovat oblíbené výroční recenze a ocenění RumX?

Určitě! V průběhu roku shromáždíme nespočet recenzí a dojmů od naší komunity. Ke konci roku všechna tato data analyzujeme, abychom určili nejzajímavější trendy, nejvýraznější rumy a nejvyhledávanější výrobce roku. naše žebříčky odrážejí skutečný vkus a preference největší rumové komunity na světě, protože jsou 100% založeny na hodnocení našich uživatelů. Tím se lišíme od mnoha jiných žebříčků, které často berou v úvahu pouze názory malé skupiny odborníků. Výroční hodnocení pro nás není jen analýzou dat, ale také poctou rychle rostoucí, velmi aktivní rumové scéně. A samozřejmě jsme vždy zvědaví, které rumy se letos dostanou na vrchol a získají prestižní ocenění RumX Awards!

Jaké jsou vaše cíle pro aplikaci RumX v příštích třech letech?

Pro platformu RumX máme ambiciózní cíle, protože chceme pokrýt všechny aspekty zážitku s rumem, od objevování nových rumů až po jejich ochutnávání a nákup, a to vše v jednom hladkém a jednoduchém způsobu. Kombinace recenzního portálu, sociální sítě a integrovaného tržiště umožňuje uživatelům zjistit více informací o rumu, porovnat nabídky a nakonec si na několik kliknutí koupit svůj nový oblíbený rum.

S rozšiřováním a rozvojem tržiště s cílem maximalizovat zážitek z online nakupování je pro nás stejně důležité podporovat a rozvíjet naši komunitu – srdce RumX. Vzrušující novinky proto přijdou i do komunitního prostoru!

Chceme také jít nad rámec mobilní platformy, protože víme, že naši uživatelé potřebují flexibilní uživatelský zážitek. Proto zpřístupníme oblíbené funkce naší aplikace ve webovéaplikaci pro stolní zařízení. Naši uživatelé tak budou mít přístup k RumX kdykoli a budou se moci ponořit do fascinujícího světa rumu bez ohledu na to, jaké zařízení právě používají.

RumX se stane prvním a nepostradatelným zdrojem informací pro všechny nadšence rumu na celém světě. Nechceme být jen nástrojem pro naše uživatele, ale spolehlivým společníkem na jejich cestě za poznáním nejrozmanitějšího destilátu světa. Jde o víc než jen o informace – jde o sdílené zážitky a objevy. Protože to je to, co nás i naše uživatele pohání stejně: Milujeme rum a chceme se o tuto vášeň a nadšení podělit se všemi milovníky rumu!

Kategorie

Výrobci rumů
Publikováno: 16. listopadu 2023 Aktualizováno: 16. listopadu 2023
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 2

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články