Ve světě rumu si své místo získala známost dánská společnost Rom de Luxe z Dánska, která je nezávislým plničem mnoha zajímavých rumových destilérií jako třeba New Yarmouth, Hampden Estate, Savanna a mnohé další. Od dnešního dne je už nemusíte složitě získávat ze zahraničí, protože se zakladatel Claus Andersen dohodl s českým e-shopem Alkohol.cz a jejich lahve jsou a budou k dispozici právě tam.

O společnosti Rom de Luxe

Rom Deluxe (Denmark) – The Lone Caner

Rom de Luxe je společnost 3 rumových fanoušků, kteří všichni mají rum jako velkou vášeň a zároveň koníček. Je jím již jmenovaný Claus Andersen ze středního Jutska a Kim Pedersen a Michael Ginnerup ze Zélandu. V Dánsku pak vyrábí lahve které jsou populární a velmi chutné, některé samozřejmě méně a některé se staly investičními peckami. Osobně nejvíce miluju plnění z destilérie New Yarmouth.

Aukce Wild Series No.11 New Yarmouth Tasting Kit 3×0,25l GB | ALKOHOL.cz

V Česku existuje komunita, které tyto lahve sleduje, sbírá a pije.

Pokud chcete ochutnat, co jsou tihle dánští rumaři zač nebo prostě jen chcete pokračovat v ochutnávání jejich lahví či kompletování sbírky, můžete to zkusit v sekci Rom de Luxe na Alkohol.cz.

Info o rumu

Výrobce Rom de Luxe
Publikováno: 21. ledna 2022 Aktualizováno: 21. ledna 2022
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 5

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. Pavel Kosík napsal:

    Nejde mi hodnocení (hvězdy).