Ve světě rumu si své místo získala známost dánská společnost Rom de Luxe z Dánska, která je nezávislým plničem mnoha zajímavých rumových destilérií jako třeba New Yarmouth, Hampden Estate, Savanna a mnohé další. Od dnešního dne je už nemusíte složitě získávat ze zahraničí, protože se zakladatel Claus Andersen dohodl s českým e-shopem Alkohol.cz a jejich lahve jsou a budou k dispozici právě tam.

O společnosti Rom de Luxe

Rom Deluxe (Denmark) – The Lone Caner

Rom de Luxe je společnost 3 rumových fanoušků, kteří všichni mají rum jako velkou vášeň a zároveň koníček. Je jím již jmenovaný Claus Andersen ze středního Jutska a Kim Pedersen a Michael Ginnerup ze Zélandu. V Dánsku pak vyrábí lahve které jsou populární a velmi chutné, některé samozřejmě méně a některé se staly investičními peckami. Osobně nejvíce miluju plnění z destilérie New Yarmouth.

Aukce Wild Series No.11 New Yarmouth Tasting Kit 3×0,25l GB | ALKOHOL.cz

V Česku existuje komunita, které tyto lahve sleduje, sbírá a pije.

Pokud chcete ochutnat, co jsou tihle dánští rumaři zač nebo prostě jen chcete pokračovat v ochutnávání jejich lahví či kompletování sbírky, můžete to zkusit v sekci Rom de Luxe na Alkohol.cz.

Info o rumu

Výrobce Rom de Luxe
Typ Rom de Luxe
Typ výroby Rom de Luxe
Chutě Rom de Luxe
Označení Rom de Luxe
Barva Rom de Luxe
Balení Rom de Luxe
Jedinečnost Rom de Luxe
Síla Rom de Luxe
Staření a stáří Rom de Luxe
Publikováno: 21. ledna 2022 Aktualizováno: 21. ledna 2022
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. Pavel Kosík napsal:

    Nejde mi hodnocení (hvězdy).

Napište váš názor