Hodnocení

90 %
Lokalita
Chutě
Síla

Na přelomu srpna a září by měla přijít na trh nová Zacapa Limitada 2019. Zacapa Reserva Limitada 2019 další pokračování rumů z limitované edice “Limitada” Zacapy Limitady 2013, 2014 a 2015z “House over the Clouds” v Quetzaltenango v Guatemale. Díky pomalému staření má být tato láhev poetickým vyjádřením tradice a kultury Guatemaly.


Master Blenderka Zacapy Lorena Vásquez – vybrala a 6 až 24 let staré rumy do výsledného blendu. V poslední fázi dozrávání byl rum skladován ve speciálních sudech, které dříve obsahovaly vybraná muškátová vína. 

Zacapa_Reserva_Limitada_2019.jpg
Obrázek převzat z Rum Depot, Berlin

Chuť a vůně

V důsledku dozrávání v sudech po muškátovém víně má chuť rumu tóny vanilky, čokolády a rozinek, stejně jako má obsahovat květinovou vůni.

Oficiální zdroje chuť popisují jako:

Na začátku chuti nejprve objevíte kombinaci vanilky a citrusových, ovocných, květinových tónů; toto je spojeno s ořechovou vůní a karamelizovaným ovocem. Jedinečné dřevité tóny jsou však nezaměnitelné. Následuje vanilka s dřevem, následovaná citrusovými příchutěmi a květinovými tóny. Bylinné tóny v pozadí podtrhují tajemný, magický dotek. Rum Depot, Berlín

Dle distributora UPB víme o chuti toto:

Na začátku je silná chuť vanilky a dřeva společně s květinovými a citrusovými tóny, v pozadí jsou to pak byliny a dlouhý, trvalý dozvuk. Warehouse #1, Ultra Premium Brands

Tento článek bude průběžně aktualizován.

Info o rumu

Výrobce Zacapa
Typ výroby Melasa
Lokalita
Publikováno: 10. července 2019 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články