Pravidelní čtenáři mého blogu ví, že mé nejoblíbenější bary v Brně jsou Air Café a a Havana restaurant. To ale není rozhodně vše! V Brně je spousta dalších míst ať už se bavíme o baru Cubana nebo Baru, který neexistuje. Existuje ale i i nenápadný rumový bar s přesným jménem Rum Bar na ulici Slovákova.

Interiér

V tomto baru jsme byl poprvé se ženou před lety a prostředí mě hned nadchlo stylové prostředí, kde se budete cítit jako na zámku. Pocitově je to příjemný komorní až rodinný bar, kde si nikdo na nic nehraje.

Nabídka rumů

Co se nabídky týče, je menší a je zaměřena spíše na rumy španělského typu a z autentických rumů z Barbadosu, Jamajky, Martiniku a dalších najdete spíše obecný základ, který vás nepřekvapí. Nabídku najdete na webu.

V tomto baru se konala také zajímavá prezentace rumů Heffron (dříve Legionář) s Ianem Burrelem, kde jsem měl možnost ochutnat nedoslazovanou a nedochucovanou bázi Heffronu, který není vůbec zlý!

Co se míchaných nápojů týče, čekejte spíše průměr, ale skvělé je, že spolupracují se steakovou restaurací v sousedství a tak si přímo do baru můžete objednat jídlo, což při delších rumových akcích není vůbec špatné.

Podle referencí můžete občas narazit na obtíže s komunikací baru a rezervace může být složitější. Každopádně já nikdy neměl problém.

Pokud máte chuť něco lidštějšího, kdy nebudete trpět rozhodovací paralýzou a chcete si jen užít příjemný večer v hezkém prostředí je brněnský Rum Bar místo pro vás.

Kategorie

Výrobci rumů
Publikováno: 16. září 2020 Aktualizováno: 16. září 2020
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články