Starorežná aneb Palírna U Zeleného stromu připravila (dovezla si pětiletý panamský rum, který nalahvovala a možná i blendovala, dobarvovala, doslazovala) nový levný rum o síle 38 %, který se odkazuje na cestu českých legionářů z Vladivostoku přes Panamu zpátky do Československa.

Na obrázku může být: nápoje
Legionář mění jméno na Heffron, Foto (c) 2019 Tomáš Trochta v Rum a vše kolem něj

Protože Legionář je i jméno piva pivovaru Kolčavka, museli po pár měsících prodeje změnit jméno na Heffron, což byla loď, která převážel legionáře (pravděpodobně 8. transport) z Panamy zpět domů

V Česku se na e-shopu nedal koupit, byl k dispozici jen v síti supermarketů – asi jako přímá konkurence (i cenou něco málo přes 200 Kč) božkovského rumu Republica. V této cenové relaci jsem spíše zastáncem rumu Skull Bay.

Pokud si ho ale chcete koupit, doporučuji nákup na Alkohol.cz.

Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole :-)

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3 / 5. Hlasů: 34

Související články

Napište váš názor