Hodnocení

49 %
Lokalita
Chutě
Síla

Palírna U Zeleného stromu připravila (dovezla si pětiletý panamský rum, který nalahvovala a možná i blendovala, dobarvovala, doslazovala) nový levný rum o síle 38 %, který se odkazuje na cestu českých legionářů z Vladivostoku přes Panamu zpátky do Československa.

Rum Legionář > Heffron
Český rum Legionář z Panamy, který se přejmenoval na Heffron

Protože Legionář je i jméno piva pivovaru Kolčavka, museli po pár měsících prodeje změnit jméno na Heffron, což byla loď, která převážel legionáře (pravděpodobně 8. transport) z Panamy zpět domů.

V Česku se nejdříve na e-shopu nedal koupit, byl k dispozici jen v síti supermarketů – jako přímá konkurence (i cenou něco málo přes 200 Kč) božkovského rumu Republica. V této cenové relaci jsem spíše zastáncem rumu Skull Bay.

Pokud si ho ale chcete koupit, doporučuji nákup na důvěryhodném e-shopu Alkohol.cz.

Info o rumu

Výrobce Palírna U Zeleného stromu
Typ Španělský typ
Jedinečnost Blend
Lokalita
Doba zrání 5 let
Publikováno: 31. července 2019 Aktualizováno: 15. února 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Hlasů: 198

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

3 komentářů

 1. brk napsal:

  Musím říct, že jsem velmi mile překvapen. Nechal jsem si ho koupit na Vánoce jako ochucovadlo do čaje a po prvním degustačním panáku jsem si dal s chutí další. Možná mi ho do toho čaje bude i líto lít.

  Nechci to srovnávat s mám oblíbeným rumem, protože stojí cca 5x tolik, ale za ty peníze mi to připadá jako velmi vydařený produkt. Pro Republicu to vnímám ale jako velmi silného konkurenta.

  I když mám rád spíše sladké rumy, tak nejsem fanoušek dodatečného doslazovaní. Tenhle doslazený je, ale ta sladkost mi připadá taková příjemně vyvážená, že mi to ani moc nevadí.

 2. Hrabě Kocharowski napsal:

  HEFFRON zklamání, přeslazený zředěný Nic. 38 vol. je na ten cukr žalostně málo. Tak 50 by bylo OK. Je mi líto, víceX už ne.

 3. Petr Minčåk napsal:

  pracoval jsem jako záchranář na Haiti a díky tomu jsem se stal haiťanem (7 litrů rumu týdnē). Mnoho pozitivních vlivu-
  dezinfekce zažívacího
  traktu
  žádné pocení
  doplnění energie
  snížený pocit hladu
  chuť do života
  přeji mnoho kvalitního rumu a Hefronu zdar.
  Haiti navždy. Petr

Napište váš názor