Sklenice a skleničky na rum

Pokud si chcete rum opravdu vychutnat, musíte tomu přizpůsobit i skleničky na rum. Obecně mohu doporučit sklenice na rum na e-shopu Barman.cz – ale pozor, mají tam i sklenice nevhodné, je třeba vybírat ty uzavřené, nejlevnější a přitom nejvhodnější je například Degustační sklenice na destiláty. Nebo můžete využit značku Glencairn Copita na Warehouse #1 nebo jejich broušenou verzi.

Velké srovnání degustačních skleniček    

Velké srovnání degustačních skleniček

Je to téma, které se často probírá v různých diskuzích a každý na to má poměrně různý názor. Za mě jsou rozdíly skutečně znát. Mezi některými druhy skleniček jsou rozdíly opravdu propastné a mohou zásadně ovlivnit váš postoj k rumu. Samozřejmě ovlivňuje to více faktorů jako nálada, konzumace potravin a jiného pití před degustací, čas degustace atd). Zkuste si najít vaši oblíbenou skleničku 🙂

Číst dále
Sklenice na rum    

Sklenice na rum

Pokud si chcete rum opravdu vychutnat, musíte tomu přizpůsobit i skleničky na rum. Ideální tvar jen uzavřený, tedy klasické koňakovky. Nebo můžete použít užší skleničky na rum a likéry – ty jsou často na vysoké šťopce a jsou buď zcela uzavřené (jako sklenice na červené víno)  nebo jsou po uzavření zase otevřené, mají tvar tulipánu.

Číst dále