Pokud si chcete rum opravdu vychutnat, musíte tomu přizpůsobit i skleničky na rum. Ideální tvar jen uzavřený, tedy klasické koňakovky. Nebo můžete použít užší skleničky na rum a likéry – ty jsou často na vysoké šťopce a jsou buď zcela uzavřené (jako sklenice na červené víno)  nebo jsou po uzavření zase otevřené, mají tvar tulipánu.

Takže to z čeho jsme na pily na předpremiéře Legendario je naprosto nevhodné.

Oproti tomu takovéhle skleničky jsou ideální:

Je to kvůli tomu, že vůně rumu se v uzavřených skleničkách lépe drží a nevyprchává a díky tomu, se vám při pití drží přesně to, co máte cítit a je to součástí té konzumace.

Tenhle příspěvek píšu i proto, že jsem si nyní koupil sadu nádherných broušených křišťálových sklenic na rum A-CRYSTAL HandMade3. Myslím, že se vám budou také líbit. Prodává je e-shop Jenifer za 1 391 Kč, což vychází na cca 232 Kč na skleničku. Pokud vás to zaujalo, určitě můžete následovat můj příklad 🙂 Jak skleničky vypadají můžete vidět na mých fotografiích:

Křišťálová a broušené sklenice na rum

Křišťálová a broušená sklenice na rum

Obecně mohu doporučit sklenice na rum na e-shopu Barman.cz – ale pozor, mají tam i sklenice nevhodné, je třeba vybírat ty uzavřené, nejlevnější a přitom nejvhodnější je například Degustační sklenice na destiláty. Nebo můžete využit značku Glencairn Copita na Warehouse #1 nebo jejich broušenou verzi.

Publikováno: 25. února 2018 Aktualizováno: 16. května 2024
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.1 / 5. Hlasů: 7

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články