Rum Of Panama Corp.

Rum of Panama Corp. stojí za vznikem nové značky rumů Ron 1914. Rok 1914 byl významný nejen tím, že v tomto roce začala první světová válka, která ovlivnila politické dění na celém světě, ale také byl slavnostně otevřen Panamský průplav spojující Atlantský a Tichý oceán. Ron 1914 tedy symbolizuje propojení minulosti s budoucností – řídí se tradicemi výroby rumu ze Střední Ameriky staré několik staletí, ale oslavuje také zprůchodnění cesty mezi oceány, čimž se zjednodušil globální obchod přinášející mnoho výhod (třeba ochutnávání rumů z celého světa).

Ron 1914 je vyráběn v panamském Las Cabras z cukrové třtiny, která pochází z tradičních pěstebních oblastí na Panamě (provincie Coclé, Veraguas, Herrera a Los Santos).

Panamský rum obecně se dá klasifikovat spíše jako rum španělského typu, který je odlišný od britsko-jamajských rumů či tzv. agricole rumů. Rumy španělského typu jsou sladší, komplexnější chuti.

Ron 1914 Edicion Gatun – 14. rum rumového kalendáře    

Ron 1914 Edicion Gatun – 14. rum rumového kalendáře

Pohodová klasika, která neurazí. To je panamský rum Ron 1914 Edicion Gatun. Ačkoliv by název k tomu směřoval, není to 100 letý rum, jen je to odkaz 100 letého výročí otevření Panamského průplavu. Chuť velmi jemná, můžete cítit jak pomeranče, pak je cítit čokoládu, ale spíše tu nepřislazovanou poctivou 70 %.  Je to směska 12 až […]

Číst dále