I v červnu mě přišel degustační balíček, tentokrát byl opravdu hodně vyladěný. Nejvíce mě zaujalo Baoruco.

Intuitivně jsem seřadil takto:

  1. Malecon Reserva Imperial 21 Aňos – 40 % rum který dozrával v sudech po bourbonu. Překvapivě rozmanitá chuť a dlouhý závěr, asi nejlepší rum z balíčku.
  2. Cubaney Exquisito 21 Aňos – 38 % solera z Dominikánské republiky, Od Olivera. Velmi příjemná vůně a i chuť. Solidní průměr.
  3. Baoruco Aňos 21 – 40 % desetiletý rum z Dominikánské republiky. který dozrával v klasických sudech z maerického dubu. Neurazí, nepřekvapí.

Alkohol.cz před pár měsíci potichu vypustil program degustačního předplatné tzv. klub degustátorů. Předplatit si můžete i whisky, ale mě samozřejmě zajímá hlavně rumové předplatné. Degustační kousky jsou skvělé pokud chcete poznat co nejvíce rumů a nechcete kvůli tomu kupovat spoustu lahví. Proto rád chodím na degustace a degustační předplatné jsem pochopitelně uvítal.

Publikováno: 13. srpna 2019 Aktualizováno: 17. října 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články