Tenhle úžasný rum už mám rok doma a až do Slovinska mi ho přivezl šéf Alkoholu.cz Dominik. Nějak jim tam chybělo dobré pití a když jel s rodinou “kolem”, tak se stavil. A od té doby mám tuhle krásku doma a čím déle ji vychutnávám, je lepší a lepší. Jako každá správná ženská :-).

https://www.instagram.com/p/BWUcmg3jZLI/?taken-by=pavelungr

Příběh rumu Angostura

Příběh tohoto výjimečného rumu začíná v 19.století, kdy jeden německý lékař Dr. Siegert pomáhal vojákům z Trinidadu v boji proti španělským conquistitadorům (říkejme jim klidně okupanti). Věnoval se studiu karibské přírody a tak objevil slavný sirupu, dnes známého pod názvem Angostura Bitter (taktéž Angostura Aromatico Bitter) . Ten nesmí chybět v žádném dobrém baru, i když jeho původní využití bylo ryze zdravotní – byl to lék proti mořské nemoci. Ke konci života (180 – 1870) Dr. Siegert už jen zlepšoval a ladil sirupy a rumy Angostura. Ty pojmenoval po městě Angostura ve Venezuele, kde tehdy žil.

Dnes se vyrábí rum Angostura 1919 a Angostura 1824 ve městě Port of Spain na ostrově Trinidad a Tobago. Po požáru v roce 1932, který zničil Government Rum Bond, master blender distilérky Fernandes  J.B. Fernandes, zachránil jediný sud  a zjistil, že je naplněný rumem z roku 1919. Skvěle to smíchal a výsledný rum pojmenoval Angostura 1919.

Ocenění

Na Rum Ratings má Angostura 1919 7 z 10.

Ocenení rumu Angostura 1919

Chuť rumu Angostura

Angostura 1919 je blend, tedy je směsí rumů a chuť je charakteristická pro karibský Trinidad. Minimálně 8 let staření v sudech po americkém bourbonu vytváří zlatou až jantarovou barvu a v chuti najdete (když hledáte) vanilku, kakao a karamel. To je vidět i na následujících fotografiích:


Ve vůni běžný rum. Ale v chuti něco, co vás rozbije. Grepová hořkost na začátku a pak následuje velmi specifická chuť, pro kterou nemám srovnání. Když si ho někdo zamiluje, tak je to jeho rum. Za ty peníze nadprůměrné pití. Má specifický dozvuk, nejvíc charakteristickou chuť, tento rum z Trinidadu a Tobaga je za mě vítěz testu.Jakub Horák, Alkohol.cz

Cena je velmi příznivá

Protože po roce a při psaní recenze tuhle láhev asi dopiju,je načase se poohlédnout po další. Je super, že se v pohodě vejdete do 1 000 Kč.  Nakupovat můžete už za 984 Kč.

Kategorie

Výrobci rumů
Publikováno: 28. října 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články