Zdá se, že že kvůli Covid-19 byl tohle jeden ze 2 Rumfestů v Evropě. Všechny ostatní byly zrušeny a tak na tento, byť odložený, jsme se všichni těšili. Ještě aby ne, dojel Ian Burrel, Joshua Singh, Alex Lavrová, Richard Bleesgraph a pár dalších zajímavých osobností ze zahraničí. I proto byl pražský Rumfest 2020 natřískaný po limit povolený vládou kvůli koronaviru.

Místo: Žluté lázně Praha

Organizátoři ponechali stejné místo jako minule, což se ukázalo jako velmi rozumné. Žluté lázně jsou dobře dostupné MHD, jsou blízko vody, je zde zeleň, i dostatečné zajištění a vypadá to tady velmi příjemně. Byl jsem velmi spokojený a nemám jedinou výhradu.

Organizace – BarLife

Jako již poněkolikáté akci organizoval Barlife a musím říct, velmi dobře. Loni byl pražský Rumfest spíše z těch méně zajímavých, letos jsem byl spokojen. Zajímavé stánky, více občerstvení, voda na oplachování skleniček.

Možná bych příště zlepšil komunikaci na webu – včetně jeho přehlednosti, ale jinak jsem byl spokojen.

Program a degustace

Přiznám se, že jsem se plně účastnil všech 3 degustací od Hedonism Spirit, a možná to bylo příliš – měl jseme méně času na klasický rumový networking. Ale degustace byly skvělé a mohu je každému doporučit. Z programu jsem stihl jen Equiano Iana Burrela (který je skvělý řečník) a Jamajku Honzy Albrechta a Roberta Pola z UPB. Obojí bylo velmi příjemné. Tedy na Rumfest byly nachystány 4 přednášky a 3 degustace. Opět na jedničku.

Stánky

Stánků bylo opravdu hodně a myslím, že si každý přišel na své. Od stánku s “cukrárnou” A. H. Riise, přes Espera, až po Jamajku, Foursquare nebo Plantation. Osobně mě nejvíc zaujaly stánky od UPB – Barbados a Jamajka a stánek Fenix Drinks.

Shrnutí

Bylo to dobré? Ano. Měli byste příště jít? Určitě. Myslím, že pokud se podobná akce koná v Česku je třeba ji podpořit. Tak zase za rok!

Za poskytnutí mnoha fotografií děkuji Jirkovi Nallerovi!

Info o rumu

Výrobce Kde pít rum
Typ Kde pít rum
Typ výroby Kde pít rum
Chutě Kde pít rum
Označení Kde pít rum
Barva Kde pít rum
Balení Kde pít rum
Jedinečnost Kde pít rum
Síla Kde pít rum
Staření a stáří Kde pít rum
Publikováno: 27. srpna 2020 Aktualizováno: 28. srpna 2020
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] létě 2020 (konkrétně na Rumfestu 2020) David Kaiserlich z Albert Michler distillery začal vytvářet zcela úplně novou sérii […]

Napište váš názor