Zdá se, že že kvůli Covid-19 byl tohle jeden ze 2 Rumfestů v Evropě. Všechny ostatní byly zrušeny a tak na tento, byť odložený, jsme se všichni těšili. Ještě aby ne, dojel Ian Burrel, Joshua Singh, Alex Lavrová, Richard Bleesgraph a pár dalších zajímavých osobností ze zahraničí. I proto byl pražský Rumfest 2020 natřískaný po limit povolený vládou kvůli koronaviru.

Místo: Žluté lázně Praha

Organizátoři ponechali stejné místo jako minule, což se ukázalo jako velmi rozumné. Žluté lázně jsou dobře dostupné MHD, jsou blízko vody, je zde zeleň, i dostatečné zajištění a vypadá to tady velmi příjemně. Byl jsem velmi spokojený a nemám jedinou výhradu.

Organizace – BarLife

Jako již poněkolikáté akci organizoval Barlife a musím říct, velmi dobře. Loni byl pražský Rumfest spíše z těch méně zajímavých, letos jsem byl spokojen. Zajímavé stánky, více občerstvení, voda na oplachování skleniček.

Možná bych příště zlepšil komunikaci na webu – včetně jeho přehlednosti, ale jinak jsem byl spokojen.

Program a degustace

Přiznám se, že jsem se plně účastnil všech 3 degustací od Hedonism Spirit, a možná to bylo příliš – měl jseme méně času na klasický rumový networking. Ale degustace byly skvělé a mohu je každému doporučit. Z programu jsem stihl jen Equiano Iana Burrela (který je skvělý řečník) a Jamajku Honzy Albrechta a Roberta Pola z UPB. Obojí bylo velmi příjemné. Tedy na Rumfest byly nachystány 4 přednášky a 3 degustace. Opět na jedničku.

Stánky

Stánků bylo opravdu hodně a myslím, že si každý přišel na své. Od stánku s “cukrárnou” A. H. Riise, přes Espera, až po Jamajku, Foursquare nebo Plantation. Osobně mě nejvíc zaujaly stánky od UPB – Barbados a Jamajka a stánek Fenix Drinks.

Shrnutí

Bylo to dobré? Ano. Měli byste příště jít? Určitě. Myslím, že pokud se podobná akce koná v Česku je třeba ji podpořit. Tak zase za rok!

Za poskytnutí mnoha fotografií děkuji Jirkovi Nallerovi!

Kategorie

Kde pít rum
Publikováno: 27. srpna 2020 Aktualizováno: 28. srpna 2020
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] létě 2020 (konkrétně na Rumfestu 2020) David Kaiserlich z Albert Michler distillery začal vytvářet zcela úplně novou sérii […]