V létě 2020 (květen/červen) David Kaiserlich z Albert Michler distillery začal vytvářet zcela úplně novou sérii autentických rumů – single cask edici (Albert Michler měl dříve jen rumy řady Espero (sladké převážně elixíry), Austrian Empire Navy a sérii základních rumů pro barmany a na míchání. Těchto rumů/sudů je 6 + 1 a rád bych vám je postupně na RumRocku představil. Dostali jsme společně s Pavlem Linhartem, zakladatelem skupiny Rum CZ SK 6 lahví (od každé jednu) a krom mne, ochutnají i všichni moderátoři skupiny Rum CZ SK. Podívejme se tedy na Trinidad 2002:

Albert Michler 2002 Trinidad Single Cask Collection – láhev, krabice i rum ve sklenici

Láhev a balení

Rum je v poměrně jednoduché tmavé lahvi s líbivou etiketou, každý rum z edice má svou barvu – tento je šedivý – a to je i barva etikety a na něm zlatým písmem máte všechny dostupné informace.

Kartonová černá krabice, kombinovaná s barvou rumu, tedy šedivou a zlatou. Proto pozor na dovoz, karton se snadno pomačká.

O rumu

Jedná se 48 % 18. letý melasový rum z The House of Angostura destilován v kolonách na Trinidadu. Stařen byl v Karibiku 18. let (tropical aging) v sudech po bourbonu a pak ležel 6 měsíců ve Skotsku, kde byl i lahvován v roce 2020. Rum nebyl dochucován, ani dobarvován – nebylo do něj nic přidáváno. Jedná se o rum ze sudu č. 23 a jeho pouze 358 lahví.

Vůně a barva

Rum má barvu dobrého piva, ne však skupenství a chuť. Ve vůni cítíte typický bitter pro Angosturu, kde se rum destiloval a lehce alkohol, pomeranče, sladkost o trochu dřeva. Ve vůni neštípe, je to velmi jemná a intenzivní vůně.

Chuť rumu

Na jazyku překvapivě sladký i hořký dle Angostura bitter, pak se chuť jakoby vytrácí, aby se dřevitá chuť vrátila v dlouhém, hřejivém závěru. Je to velmi příjemný a překvapivě sladký rum, který se dobře pije. Nicméně uvítal bych trošku vyšší procenta, které by mu mohly dát unikátnější charakter.

Prodává by se měl od ledna 2021 exkluzivně pouze na Alkohol.cz z 3 333 Kč.

Info o rumu

Výrobce Albert Michler, Angostura
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Aromatické, Suché rumy
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Krabice
Jedinečnost Single barrel
Síla 48 %
Staření a stáří 18y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Série Albert Michler Single Cask Collection
Láhev k recenzi dodal
David Kaiserlich, Albert Michler
Publikováno: 27. prosince 2020 Aktualizováno: 24. ledna 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Hlasů: 8

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články