(c) 2019 Jan Kvasnička v Rum CZ SK

O rumu

Celkově bylo vydáno 411 lahví, jako uzávěr je je vulkanický kámen, a do Česka půjde většina produkce pro celou Evropu (36 lahví, ve srovnání Velká Británie 22 lahví). Jedná se 30 letý (podle Flor de Caňa opravdu 30 letý) single cask rum, nejstarší co Flor de Caňa má. Staří se od roku 1988 a má být oslavou dělníků a rodinných příslušníků spojených se značkou už od roku 1890 a také oslavou 130. výročí založení.

Flor de Caňa je rodinný podnik se nachází na úpatí San Cristobalu, aktivní sopky v severozápadním cípu Nikaraguy. Podle destilérie nemá tento rum žádný cukr, „urychlovače nebo nepřirozené přísady“ a zraje v bývalých bourbonových sudech, které jsou uzavřeny jitrocelými listy, což pomáhá snížit podíl vypařování, které je urychleno tropickou oblastí podnebí.

Design láhve obsahuje podpisy pěti generací stojící za značkou, uzávěr láhve je vyrobený ze sopečné horniny a obsahuje i repliku poštovní známky sopky z roku 1902 v Nikaragui. Láhev je dodávána v elegantním pouzdře z černé kůže.

Chuť

Podle Honzy Kvasničky nemá výraznou vůni, chuť po tmavé čokoládě, trochu rozinek, trochu karamel, a silný konec, který zůstává opravdu dlouho na patře.

https://www.instagram.com/p/B3th4z8JqEB/

Podle oficiálních zdrojů je chuť:

Svůdná vůně hlubokého tropického ovoce a kakaových tónů, která připravuje cestu pro bohatou a delikátní chuť třešně na patře, svěží pomeranč, spálený hnědý cukr, vanilku a stopy skořice, a dlouhý, hladký chuť třtinového cukru, melasy a doteků tabáku na závěr.

Cena a dostupnost

Globálně je dostupný od září, u nás až od 16. října – v USA za cenu 1 200 dolarů. U nás bude více … na Alkohol.cz se prodává za 35 000 Kč.

Info o rumu

Výrobce Flor de Caña
Typ výroby Melasa
Jedinečnost Single barrel
Lokalita
Publikováno: 18. října 2019 Aktualizováno: 29. března 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] tohle už je jiná. Ještě do nedávna nejstarší kousek této značky. Nyní mají i třicetiletou verzi s okrasným vulkanickým kamenem na uzávěru. Ale pojďme se podívat na tuhle pětadvacítku. Až mě samotnou překvapilo, jak skvěle […]