Mezinárodní den rumu je 16. srpna

Mezinárodní den rumu

Každý rok na 16. srpna vychází mezinárodní den rumu. Nejprodávanější značkou je Tanduay a Bacardi a ročně se vypije 1,4 biliónů litru rumu. Rum je druhý nejoblíbenější alkohol na světě. Nejoblíbenější rumy dle Heuréka.cz jsou Diplomatico, Don Papa (překvapení!) a Legendariovyberte si ten váš 🙂

Zajímavosti ze světa rumu

Název „rum“ je považován za zkratku anglického slova „rumbellion„, což znamená „velký ruch“. Zlí jazykové tvrdí, že tomu je tak proto, že ženy z Karibiku se řádně odvázali na karibských party a jejich milenci to pak nazývali takto 🙂

Méně romantické, ale asi pravdivější bude, že název pochází z botanického názvu cukrové třtiny, tedy „Saccharum officinarum“,  nebo že vznikl díky Barbadosu, kde ho nazývají „Rumbullion“. Na přelomu 18. a 19. století byl v kvůli nárůstu obyvatel nedostatek peněz a platilo se rumem.

Jak oslavit mezinárodní den rumu?

Jak oslavit mezinárodní den rumu? Rumem! Pokud jste nestihli ochutnat včera, zkuste i dnes. Mezi mé nejoblíbenější a doporučované budou určitě patřit tyto:

Pavel z RumRocku

Jmenuji se Pavel Ungr, dělám SEO pro Alkohol.cz a miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Ochutnávám je, zkoumám je. Fotím je na svůj Rumstagram a pak o tom píšu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *