Každý rok na 16. srpna vychází mezinárodní den rumu. Nejprodávanější značkou je Tanduay a Bacardi a ročně se vypije 1,4 biliónů litru rumu. Rum je druhý nejoblíbenější alkohol na světě. Nejoblíbenější rumy dle Heuréka.cz jsou Diplomatico, Don Papa (překvapení!) a Legendario.

Zajímavosti ze světa rumu

Název „rum” je považován za zkratku anglického slova „rumbullion“, což znamená „velký ruch”. Zlí jazykové tvrdí, že tomu je tak proto, že ženy z Karibiku se řádně odvázali na karibských party a jejich milenci to pak nazývali takto 🙂

Méně romantické, ale asi pravdivější bude, že název pochází z botanického názvu cukrové třtiny, tedy „Saccharum officinarum”,  nebo že vznikl díky Barbadosu, kde ho nazývají „Rumbullion”. Na přelomu 18. a 19. století byl v kvůli nárůstu obyvatel nedostatek peněz a platilo se rumem.

Jak oslavit mezinárodní den rumu?

Oslava Mezinárodního dne rumu v La Casa de la Havana Vieja

Rumem!

Info o rumu

Výrobce Výrobci rumů
Typ Výrobci rumů
Typ výroby Výrobci rumů
Chutě Výrobci rumů
Označení Výrobci rumů
Barva Výrobci rumů
Balení Výrobci rumů
Jedinečnost Výrobci rumů
Síla Výrobci rumů
Staření a stáří Výrobci rumů
Lokalita , , , ,
Publikováno: 17. srpna 2018 Aktualizováno: 5. srpna 2021
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] Mezinárodní den rumu vychází na 16. srpna a tak vás zveme na neděli 16. srpna na 19:00 do La Casa de la Havana Vieja v Praze na Opatovické, abyste: […]

Napište váš názor