Každý rok na 16. srpna vychází mezinárodní den rumu. Nejprodávanější značkou je Tanduay a Bacardi a ročně se vypije 1,4 biliónů litru rumu. Rum je druhý nejoblíbenější alkohol na světě. Nejoblíbenější rumy dle Heuréka.cz jsou Diplomatico, Don Papa (překvapení!) a Legendario.

Zajímavosti ze světa rumu

Název „rum” je považován za zkratku anglického slova „rumbullion“, což znamená „velký ruch”. Zlí jazykové tvrdí, že tomu je tak proto, že ženy z Karibiku se řádně odvázali na karibských party a jejich milenci to pak nazývali takto 🙂

Méně romantické, ale asi pravdivější bude, že název pochází z botanického názvu cukrové třtiny, tedy „Saccharum officinarum”,  nebo že vznikl díky Barbadosu, kde ho nazývají „Rumbullion”. Na přelomu 18. a 19. století byl v kvůli nárůstu obyvatel nedostatek peněz a platilo se rumem.

Jak oslavit mezinárodní den rumu?

Oslava Mezinárodního dne rumu v La Casa de la Havana Vieja

Rumem! Proto jsem rozhodl uspořádat další RumRock Blend na oslavu Mezinárodního dne rumu. Pro tyto účely jsem se spojil s ověřeným rumovým parťákem, Lukášem Dvořákem a v jeho baru La Casa de la Havana Vieja v Praze uspořádat perfektní rumovou degustaci s doutníky, kde můžeme společně oslavit mezinárodní den rumu. Rád vás uvidím, přijďte!

Jak to bude probíhat?

  • Celý bar je rezervovaný jen pro nás (Protože nás Lukáš zná :-))
  • Kdokoliv si může pochopitelně objednat cokoliv z nabídky baru ať už je to rum, koktejl či cokoliv jiného.
  • K dispozici budou doutníky (volitelně). Na místě bude i Peter Harszanyi, odborník na doutníky, kterým vám pomůže správný doutník vybrat.
  • Degustace obsahuje 5 pečlivě vybraných vzorků, který podle mne a Lukáše reprezentují rumový svět a jsou vhodným symbolem pro oslavu Mezinárodního dne rumu. Degustací nás opět provede odborník na rumy a spolumajitel baru – Lukáš Dvořák (znáte z RumRock Live a RumRock Blend).

Kde to bude probíhat?

Akce na oslavu Mezinárodního dne rumu proběhne 16. srpna v 19:00 v La Casa de la Havana v Praze (Opatovická 1901/28, 110 00 Nové Město).

Co bude degustace obsahovat?

Degustační vzorky budou v množství 0,02 a budou obsahovat 4 vzorky + jeden bonusový z Haiti a jsou podle nás taková rumová cesta kolem světa.

  • Havana Club Tributo,
  • Diplomatico Distillery Collection no. 3,
  • Appleton 15 YO,
  • Trois Riviéres Bois d´Inde.
  • Bonus: Clairin Ansyen

To vše za 790 Kč. Máme k dispozici jen 15 míst, tak s objednáním neváhejte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Kategorie

Výrobci rumů
Publikováno: 17. srpna 2018 Aktualizováno: Neděle, 20:20
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] Mezinárodní den rumu vychází na 16. srpna a tak vás zveme na neděli 16. srpna na 19:00 do La Casa de la Havana Vieja v Praze na Opatovické, abyste: […]

Napište váš názor