Enghaven Rum Distillery

Dánský výrobce Enghaven Rum Distillery vznikl poměrně nedávno – v roce 2007. Na rodinné farmě Enghaven se pěstují zejména ovocné stromy, a tak je logické, že destilérka začínala s produkcí ovocných pálenek a brandy. Postupně ale rozšířila spektrum výroby a dnes můžeme v jejím portfoliu najít mimo jiné i vodku, whisky a konečně také rum.

Veškerá produkce z enghavenské destilérky je malonákladová, což nápojům přidává na exkluzivitě. Co je také pro Enghaven Rum Distillery typické, je experimentování s různými typy sudů v průběhu zrání nápojů. Nejinak je tomu i u jejich rumů, a tak se můžete (ať už nyní nebo v budoucnu) setkat s rumy, které zrály v dubových sudech po bílém víně, sherry, portském nebo bourbonu. Není dokonce vyloučeno, že jeden rum zrál ve všech výše vyjmenovaných sudech.

Nakupte si rumy Enghaven Rum Distillery!

Enghaven Blackstrap Rum – 8. rum rumového kalendáře    

Enghaven Blackstrap Rum – 8. rum rumového kalendáře

Tak tohle je tedy líbívá zajímavost. Dánská rodinná destilérka Moestrupových z Mellerupse se rozhodla, že udělá rum. Rum dozrává v různých sudech od bílého vína přes portské až k bourbonu. Rumy vyrábí jak klasickou kotlíkovou destilací, tak i v destilačních kolonách a plánují pot-still. A tenhle rum je to navíc úplná novinka. A na téhle […]

Číst dále