Enghaven Blackstrap Rum – 8. rum rumového kalendáře

Tak tohle je tedy líbívá zajímavost. Dánská rodinná destilérka Moestrupových z Mellerupse se rozhodla, že udělá rum. Rum dozrává v různých sudech od bílého vína přes portské až k bourbonu. Rumy vyrábí jak klasickou kotlíkovou destilací, tak i v destilačních kolonách a plánují pot-still. A tenhle rum je to navíc úplná novinka. A na téhle dánské farmě jim to rozhodně nejde nejhůře!

Chuť rumu Enghaven Blackstrap

Rum voní trochu více lihově, než by musel, ale už ve vůni cítíte sladké ovoce. Chuť začíná štiplavě – za svých 42 % se rozhodně nestydí. Poté na pikosekundu ucítíte hořkost, která ale mizí a zakončíte chutí sladkého ovoce.

Oficiální zdroje tvrdí, že:

Dominují tu tóny bobulovitého ovoce, lékořice a lehce připáleného karamelu. Užijte si ho až k parádně dlouhému závěru s tóny koření a karamelu.

Alkohol.cz

Chutná mi, jeho síla vás zahřeje stejně jako sladkost charakteristické pro dánské destilérky. Na internetu o rumu nic moc nenajdete – zatím se oficiálně neprodává.

Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Enghaven Blackstrap Rum – 8. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *