Tak tohle je tedy líbívá zajímavost. Dánská rodinná destilérka Moestrupových z Mellerupse se rozhodla, že udělá rum. Rum dozrává v různých sudech od bílého vína přes portské až k bourbonu. Rumy vyrábí jak klasickou kotlíkovou destilací, tak i v destilačních kolonách a plánují pot-still. A tenhle rum je to navíc úplná novinka. A na téhle dánské farmě jim to rozhodně nejde nejhůře!

Chuť rumu Enghaven Blackstrap

Rum voní trochu více lihově, než by musel, ale už ve vůni cítíte sladké ovoce. Chuť začíná štiplavě – za svých 42 % se rozhodně nestydí. Poté na pikosekundu ucítíte hořkost, která ale mizí a zakončíte chutí sladkého ovoce.

Oficiální zdroje tvrdí, že:

Dominují tu tóny bobulovitého ovoce, lékořice a lehce připáleného karamelu. Užijte si ho až k parádně dlouhému závěru s tóny koření a karamelu.Alkohol.cz

Chutná mi, jeho síla vás zahřeje stejně jako sladkost charakteristické pro dánské destilérky. Na internetu o rumu nic moc nenajdete – zatím se oficiálně neprodává.

Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:

Info o rumu

Výrobce 1423, Enghaven Rum Distillery
Lokalita
Publikováno: 8. prosince 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] 8. den – rodinný Enghaven Blackstrap […]