Dánsko

Zdá se vám Dánsko ve výběru zemí s rumovou produkcí divné? Jistě, dánské klima rozhodně neodpovídá podmínkám, ve kterých se daří cukrové třtině, ale když trochu zapátráme v dánské historii, začne to celé vlastně dávat smysl.Dánsko totiž v pozdním 17. století kolonizovalo dnešní Panenské ostrovy v Karibském moři. Zde tedy s největší pravděpodobností vznikla spojitost Dánska s rumem. Narozdíl od Velké Británie či Španělska bylo dánské kolonizátorské počínání v Karibiku dost slabé, přesto to ale stačilo na vytvoření zvučných jmen v rumovém světě.

Dánský rumový trh je dnes zřejmě jedním z vůbec nejzajímavějších. Rum je sem dovážen z celého světa, a také je odtud hojně vyvážen. Byla zde založena značka 1423, která se specializuje na distribuci kvalitního alkoholu, ale i na výrobu vlastních rumů. Stejně tak značka Enghaven Rum Distillery, a v neposlední řadě zmíním rumy A.H.Riise.

   

Rumová degustace rumů od 1423.dk s Joshuou Singhem

Včera se nám podařilo společně s Alkohol.cz a La CASA de la HAVANA vieja výjimečnou akci. Do Česka přijal naše pozvání zakladatel výjimečné rumové společnosti 1423.dk z Dánska a fanoušek jamajských rumů Joshua Singh. Jeho společnost stojí za populárním rumovým kalendářem, sladší řadou Compaňero, ale i za skvělými limitkami S.B.S. Na akci jsme pozvali zásadní […]

Číst dále
   

Rumová degustace na firemním večírku

Včera jsem prováděl řízenou rumovou degustaci na společném firemním večírku firem AW-dev, SEOloger a GetFound. Protože účastníci měli zájem o seznam rumů, níže jsem jejich seznam s odkazy sepsal.

Číst dále
   

Enghaven Blackstrap Rum – 8. rum rumového kalendáře

Tak tohle je tedy líbívá zajímavost. Dánská rodinná destilérka Moestrupových z Mellerupse se rozhodla, že udělá rum. Rum dozrává v různých sudech od bílého vína přes portské až k bourbonu. Rumy vyrábí jak klasickou kotlíkovou destilací, tak i v destilačních kolonách a plánují pot-still. A tenhle rum je to navíc úplná novinka. A na téhle […]

Číst dále
   

Rumový adventní kalendář 2019 aneb 24 days of rum od 1423.dk

Už je to tu zas! Nový rumový adventní kalendář se začal prodávat. Skvělý dárek pro rumové nadšence i fajnšmekry. Loni prodával rumový adventní kalendář e-shop Alkohol.cz. Od loňského října do 19. listopadu 2017 jich vyprodal 1 000 kusů. Za baťovských 1 999 Kč i s DPH to je skvělý dárek pro každého milovníka rumů. Nyní spustil výprodej dříve a má jich na skladě zatím okolo 200. Takže bych neváhal.

Číst dále