Krom rumových barů jsem se pustil i do návštěv degustací. První, na kterou jsem v Praze narazil, byly Degustační středy, které pořádá Alkohol.cz každou středu ve své prodejně v Seifertově ulici. Co je zajímavé, degustace jsou zdarma.

Prodejnu najdete na Žižkově kousek od VŠE a parku a pohodlně se tam dostanete MHD, stačí vystoupit na zastávce Husinecká. Pak je to už jen pár kroků. Prodejna samotná je úplně nová a vypadá opravdu dobře. Každý z obsluhy je velmi příjemný a je vidět, že alkoholu rozumí.

Samotná degustace začínala na čas a bylo to příjemné a komorní prostředí. Barman nás uvedl do světa rumu, povídal o jeho původu, dělení a místech vzniku a přiznám se, že jsme dozvěděl nemálo zajímavých věcí. Ochutnávali jsme i cukrovou třtinu 🙂

Poté jsme začali degustovat. K dispozici bylo 5 lahví, 2 byly bohužel Agricole (které mi obecně nechutnají) a to rumy St. James a Clement. Pak se výběr zlepšil Pusser’s British Navy Rum, Mount Gay XO a Millionario 15 y.

Navzdory těm agricole rumům, musím dobře ohodnotit rozmanitý výběr a gradaci chutí od nejslabších rumů k nejlepším. Všechny rumy vám  nestrhají peněženky, jsou to rumy do 1 000 Kč. Krom toho posledního, ale i ten se prodává za 1 200 Kč.

Celá akce se mi líbila a protože každou středu v říjnu mají být rumy, tak se určitě znovu zastavím. Barman byl příjemný, byť trochu nervózní a jediné negativum byla absence židliček, ale to se prý do příště změní (budou!). Určitě bych to šel být vámi vyzkoušet.

Publikováno: 14. října 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články