Už delší dobu sledují sympatický růst rumové komunity. Od rumových fanoušků, nadšenců, barmanů a barů, přes zástupce značek, distributorů, zájemců i investiční rum, rumových puristů, brand ambasadorů až obyčejné lidi, kterým rum prostě chutná nebo opravdové rumové odborníky. Jen v rumové skupině Rum CZ SK je nás více než 1 800 a stále to číslo stoupá. Existují ale i další skupiny jako Tipy na rumové akce, degustace nebo Rum a vše kolem něj, které mají další stovky rumových fanoušků.

Chyběla mi, a i mnohým z vás, nějaká forma setkávání. Ti odvážnější z nás, kteří nejsou tolik introvertní:-), jsme se začali potkávat v barech, na degustacích, rumfestech nebo při výměnách lahví nebo společných nákupech ze zahraničí. Jako zakladatel RumRocku jsem si řekl, že možná chybělo něco víc.

Včera se zrodil RumRock Blend, tedy první pokus o seriál setkání rumové komunity, který se odehrával ve se skvělém rumovém barem La Casa de La Havana vieja. Jaký byl? To bych vám rád popsal v následujících řádcích.


Na začátek každý z účastníků obdržel welcome drink založený, jak jinak, na rumu, který krom jiného obsahoval i sangrii, čerstvé jahody a borůvky. Příliš jsme se nezdržovali a nejdříve nás pan Pavel Dvořák (majitel baru Casa Havana) a Václav Jahn (barman a brand ambasador Trois Rivieres) seznámili s filosofií baru a jeho historií. Pak jsme se již pustili do samotné degustace.

Degustace netradičních rumů

Na degustaci jsme snažili vybrat zajímavé zástupce rumů, které měly potěšit i překvapit, a jako bonus jsme obdrželi pátý vzorek Diplomatico No 3 od Lukáše Hanzla a Warehouse #1. Děkujeme!

Vybrané vzorky respektovali tradiční dělení rumové kategorie. Posloužily tak jako zábavný nástroj pro uvedení do rumové kategorie a ukázaly rozdíly mezi těmito 4 základními styly, představily rum jako takový. Vzorky jsou samozřejmě mimo dnešní mainstream, jednalo se:

  • zástupce španělského suchý ostrovního rumu – Ron del Barrilito (Puerto Rico),
  • španělský sladší kontinentální rum – vlastní blend Casa Havana,
  • rum britského stylu – Veritas (blend jamajského a barbadoského rumu),
  • francouzský agricole rhum – Trois Rivieres VSOP.

Návštěva z Trinidadu

Podařilo se dohodnout, že na akci přijel i italský rumový barman Paolo Molinaro z londýnského baru Limin’ s krátkým příspěvkem.

Paolo vysvětlil co jsou principy Limin’ baru, postřehy o rumech z jeho cesty po Karibiku i jaká byla jeho cesta k rumu.

Na obrázku může být: 1 osoba, směje se, text

Slepá degustace pro opravdové odborníky

Chtěl jsem vyzkoušet jací jsme odborníci i mimo monitor a mobil. Proto jsem připravil slepou degustaci 3 “českých” rumů (ke kterým jsem přihodil typově podobné karibské) a 5 odvážlivců mohlo otestovat své chuťové buňky. Výsledky byly zajímavé, všechny příjemně překvapil Legionář a skoro nikdo nepoznal Republicu a Barceló. S uhádnutými 3 vzorky z 5 zvítězil Leoš Korbel a právem si odnesl hlavní cenu. Gratuluji!

Následovala jež zcela neformální konzumace a povídání si nejen o rumech. Já, coby organizátor, jsem s atmosférou a s průběhem akce spokojený a první ohlasy ukazují, že i samotní účastníci.

Pokud jste nebyli, nesmutněte. Akce se bude opakovat a o to nejen v Praze, ale i v Ostravě, Brně, Plzni, Českých Budějovicích a Pardubicích a možná i Liberci.

Na závěr bych moc rád poděkoval celému týmu Casa Havana za možnost akci udělat u nich i skvělý servis po celou dobu a také Lukášovi Hanzlovi za láhev Diplomatica a já osobně i za za láhev Foursquare Renému z brněnské Havany. Díky.

Kategorie

RumRock Blend
Publikováno: 20. září 2019 Aktualizováno: 17. října 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] září se v Praze zrodil RumRock Blend, tedy první pokus o seriál setkání rumové komunity, který se odehrával ve se skvělém […]