Rumových degustací je velké množství. My jsme se ale rozhodli, že na to půjdeme trochu jinak. Zakládáme rumový klub, kde zhruba každé 3 měsíce budeme mít možnost se sejít s opravdovými fanoušky rumu, s opravdovými rum geeky a otevřeme výjimečné lahve a budeme si o nich povídat, hodnotit je a degustovat. Přivítejte Rare Bottle Club.

Co je Rare Bottle Club (RBC)?

Protože se jedná opravdu o klub a ne běžnou degustaci, akce bude probíhat za zavřenými dveřmi v komorním prostředí baru La Casa de la Havana Vieja. Krom členů klubu v baru nebude nikdo jiný, zájemci si budou moct zapálit doutník a objednat občerstvení. A nebo taky nemusí. Rádi bychom vás také poprosili, aby jste ctili pravildo – jsme off-line. Jednoduše bez fotek/videi a sociálních sítí pro lepší komfort a komornější atmosféru. Chceme vytvořit přátelskou, komorní, intimní atmosféru známou z gentlemanských klubů, vítáni jsou ale všichni včetně dam samozřejmě. Počet členů je omezený a to pouze 15 osob na každé setkání.

RBC #1

Proběhl 8. listopadu v 19:00 v Praze.

Program RBC #1
  • Duncan Taylor – Uitvlugt 1997 Single Cask
  • Appleton Hearts Collection (1994,1995 a 1999)
  • Vieux Sajous 4y Cask Strength

RBC #2

  • Australia 7y – Rum of mystery 46%
  • Rhum St.Barth XO 45%
  • Engenhos do Norte 6y 51,3%
  • Beenleigh 2015 59 %
  • Vieux Sajous 4y Cask Strength 2nd release 56,3 %
  • Vieux Sajous 4Y Sherry cask finish 56,7%

Přihlásit se můžete zde.

Kdo za akcí stojí? Vášniví milovníci kvalitních rumů: Lukáš Dvořák (spolumajitel baru La Casa de la Havana vieja), Peter Harsányi (degustátor rumů a odborník na doutníky) a Pavel Ungr (zakladatel rumového magazínu RumRock).

Lukáš Dvořák

Lukáš Dvořák

Rumový nadšenec a someliér, barman, který své profesi propadl v roce 2008 během studií na VŠ a chce se neustále vzdělávat. Nabyté rumové vědomosti se snaží každý den v baru „La Casa de la Havana vieja“ předávat hostům, kteří třeba právě třtinový destilát objevují nebo mu také propadli. Za nezapomenutelné považuje návštěvy Havana Club Destillery v San José nebo lihovar St.Aubin na Mauriciu.

Peter Harsányi

Peter Harsányi

Přespolní pražák, neustále hledající nové chutě a vůně ve světě doutníků, rumu a whisky.
I když pracuje v IT, jeho koníček se během více než jedné dekády prohloubil natolik, že se z pouhého občasného ochutnávání a zkoumáni stala vášeň.

Pavel Ungr

Pavel Ungr

Velký fanoušek kvalitních rumů a “rum geek”. V roce 2017 založil rumový magazín RumRock, pořadatel online i “živých” degustací. Propagátor kvalitních rumů.

Kategorie

Kde pít rum
Publikováno: 25. října 2021 Aktualizováno: 3. března 2022
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články