Letos do světa rumových adventních kalendářů vstoupil i enfant terrible doslazovaných rumů, dánská značka A. H. Riise. Ta dopředu napsala, jaké rumy v kalendáři budou a tak jediná forma překvapení, která zbyla je, že nevíte který den, který rum bude. Jaký je tedy A. H. Riise Family Reserve Solera?

Jedná se o 42 % blend rumů z Panenských ostrovů, údajně až 25. letých stařených systémem solera. Rum má krasnou mahagonovou barvu. Byl původně určen jen pro příslušníky rodiny Riise a proto prý každý rok dělají jen 3 000 lahví.

Voní po pomerančích a dalším exotickém ovoci. Jeho chuť je silná a extrémně sladká (podle mne nejsladší A. H Riise vůbec) a opět s nádechem pomeranče a tabáku. Závěr je krátký, nic jiného se ale u takto sladkého rumu nečeká. Hodně mě připomíná elixíry, což fakticky asi většina nabídky A. H. Riise je.

Tato láhev je běžná a normálně dostupná za cenu přesahující 1 500 Kč.

Info o rumu

Výrobce A. H. Riise
Typ Španělský typ
Typ výroby Melasa
Chutě Sladké
Označení Reserva
Barva Zlaté (oro)
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Lokalita
Publikováno: 2. prosince 2019 Aktualizováno: 2. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články